vaks4-copy.jpg

Biedrība „Culturelab“ publicējusi latviešu valodā pazīstamā austrāliešu kultūras analītiķa Džona Hoka darbu „Ilgtspējīgas attīstības 4.pīlārs. Kultūras nozīme valsts attīstības plānošanā“. Šajā darbā sniegts pārliecinošs izklāsts, kāpēc domājot par sabiedrības ilgtspējīgu attīstību, bez vides, ekonomikas un sociālās līdztiesības mēs nevaram aizmirst par kultūras jomu un tās nozīmību sabiedrībā.

Izdevuma 1000 bezmaksas eksemplāri ir izplatīti Latvijas pašvaldībām, kultūras organizācijām, bibliotēkām un augstskolām.

Grāmatas priekšvārda autore Dace Melbārde uzsver, ka šis darbs nav par kultūru kā daiļo mākslu templi, bet gan inovatīvs skatījums uz sabiedrības pārvaldi un politikas veidošanu. Tādējādi šīs grāmatas galvenā mērķauditorija ir dažāda līmeņa sabiedriskās pārvaldes vadītāji un attīstības politikas plānotāji. Lielā daļā sava darba austrāliešu pētnieks meklē atbildes uz tādiem jautājumiem kā, kas ir valsts un sabiedrības plānošana, uz kādiem pamatprincipiem tā ir balstāma, kas ir labklājība un kā izveidot tādu sabiedrības modeli, kādā patiesi vēlamies dzīvot.

Grāmatas izdošanu atbalstījuši Valsts Kultūrkapitāla fonds un Vidzemes plānošanas reģiona administrācija.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s