Līdz 2009.gada 30.septembrim var iesniegt nominācijas UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajam reģistram. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) aicina Latvijas atmiņas institūcijas – bibliotēkas, muzejus, arhīvus, kā arī privātos kolekcionārus iesniegt nominācijas UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajam reģistram, kura darbība uzsākta 2009. gadā ar mērķi veicināt Latvijas nozīmīgākā dokumentārā mantojuma apzināšanu, kā arī saglabāšanu, pieejamību un atpazīstamību Latvijā un starptautiski.

Lai sagatavotu nomināciju pieteikumus, UNESCO LNK aicina Latvijas atmiņas institūcijas pārskatīt savā krājumā esošās dokumentārā mantojuma liecības un izvērtēt, kas no šiem materiāliem ir svarīgs pasaules atmiņā, kādam dokumentārajam mantojumam nepieciešams veikt aizsardzības pasākumus un pievērst īpašu uzmanību.

UNESCO programma „Pasaules atmiņa” dibināta 1992. gadā ar mērķi saglabāt pasaules dokumentāro mantojumu, paplašināt piekļuvi tam un veicināt tā izziņu visā pasaulē neatkarīgi no konkrētā dokumenta izcelsmes vietas. Programma tiecas apzināt šo mantojumu, nodrošināt tā saglabāšanu un aizsardzību, kā arī padarīt to plaši pieejamu un atpazīstamu dažādās pasaules daļās.

UNESCO programmas „Pasaules atmiņas” starptautiskajā reģistrā no Latvijas iekļautas divas nominācijas – 2001. gadā tika iekļauts Dainu skapis (www.dainuskapis.lv), īpaši izceļot tā unikālo saturu un tā saikni ar vēl joprojām dzīvajām nemateriālā kultūras mantojuma tradīcijām Latvijā, un 2009.gada jūlijā īsi pirms Baltijas Ceļa divdesmitgades starptautiskajā reģistrā tika iekļauta arī Baltijas valstu kopīgi sagatavotā nominācija „Baltijas ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības” (www.balticway.net).

Plašāku informāciju par programmu „Pasaules atmiņa” un Latvijas nacionālā reģistra vadlīnijas meklējiet UNESCO LNK mājas lapā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s