Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Kultūra” tika izveidota 2009.gadā, un to administrē Ziemeļvalstu Kultūras punkts Somijā. Programma „Kultūra” atbalsta mākslinieku rezidences, ilgtermiņa un īstermiņa sadarbības tīklu izveidi, profesionālu mākslinieku un kultūras darbinieku mobilitāti visās mākslas nozarēs. Tās mērķis ir izveidot pamatu inovatīvai, dinamiskai Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslas un kultūras dzīvei.  Programmu kopīgi finansē Ziemeļvalstis un Baltijas valstis.

Kopumā Latvija no līdzdalības Baltijas un Ziemeļvalstu mobilitātes programmā „Kultūra” tās pirmajā darbības gadā ir saņēmusi 243 357 EUR jeb vairāk kā 170 000 LVL. Baltijas valstis piedalās arī šīs programmas finansēšanā, lai gan to ieguldījums ir salīdzinoši neliels – tas veido tikai 5,1% no kopējā programmas budžeta. LR Kultūras ministrija 2009.gadā šajā programmā ir ieguldījusi 16 025 LVL (22 893 EUR), kas ir apmēram 10 reizes mazāk nekā ir bijusi šīs programmas atdeve 2009.gadā Latvijas kultūras projektiem.

Apkopojot Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” 2009.gada piešķīrumu rezultātus, dalībnieki no Latvijas ir izrādījušies ļoti aktīvi. Mobilitātes stipendijas radošiem braucieniem uz Ziemeļvalstīm ir saņēmuši 36 Latvijas radošo profesiju pārstāvji, bet rezidenču atbalsta programmā tika atbalstītas divas Latvijas rezidences: Kultūras un mākslas projekts “Noass” un Ventspils Rakstnieku un tulkotāju māja. Īstermiņa un ilgtermiņa sadarbības tīklu programmā veicās sešiem projektu iesniedzējiem, savukārt papildus trīs projektos Latvija figurē piesaistīto partneru statusā. Vēl trīs no Latvijas mākslas un kultūras organizāciju iesniegtajiem projektiem saņēma finansējumu arī no Mākslas un kultūras apakšprogrammas.

Šobrīd iespējams pieteikties vairākām šīs programmas sadaļām.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” ietvaros līdz 10.martam var pieteikt projektus īstermiņa sadarbības tīklu veidošanai.

Vēl līdz 10.februārim var pieteikties individuāliem radošiem braucieniem uz Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm.

Savukārt līdz 24.februārim pieteikumi tiks gaidīti no mākslinieku rezidencēm.

Pieteikumi aizpildāmi elektroniski Ziemeļvalstu Kultūras punkta mājaslapā: www.kknord.org

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s