Kopš 2009. gada Latvija līdz ar citām Baltijas valstīm ir kļuvusi par pilntiesīgu Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas „Kultūra” dalībvalsti. Programmu kopīgi finansē Ziemeļvalstis un Baltijas valstis. Programma darbojas no 2009. līdz 2011. gadam, un to administrē Ziemeļvalstu Kultūras punkts Somijā.

2010. gadā Latvijas puse programmā iemaksāja 17 790 LVL, savukārt Latvijas projekti tika atbalstīti par gandrīz 10 reizes lielāku summu – par 169 092 LVL (jeb 241 560 EUR).

2010. gadā Latvijas pieteicēji ir saņēmuši atbalstu 24 stipendijām radošajiem braucieniem par kopējo summu 35 500 EUR, rezidenču atbalsta programmā atbalstu saņēma Ventspils Rakstnieku un tulkotāju māja (6500 EUR), īstermiņa sadarbības tīklu programmā atbalstīti pieci Latvijas projekti, kā arī vēl četri iesniedzēji līdzdarbojas citu iesniegtajos projektos (kopējais atbalsts 59 560 EUR), kā arī viens projekts, ko iesniedza Latvijas Jaunā teātra institūts, ir saņēmis finansējumu ilgtermiņa sadarbības tīklu programmā (140 000 EUR).

Turklāt Latvijas mākslas un kultūras organizācijas bija iesniegušas pieteikumus arī Mākslas un kultūras programmai, kurā Baltijas valstis nepiedalās ar līdzfinansējumu, un šīs programmas ietvaros tikuši atbalstīti vēl četri projekti no Latvijas par kopējo summu 53 252 EUR.

Šobrīd pieteikumi tiek gaidīti mobilitātes modulī individuāliem radošiem braucieniem uz Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm, kuriem var pieteikties visu mākslas jomu un kultūras nozaru radošo profesiju pārstāvji, profesionāli mākslinieki, kultūras darbinieki un tulkotāji. Pieteikšanās termiņš ir 9.februāris. Pieteikumi aizpildāmi elektroniski Ziemeļvalstu Kultūras punkta mājaslapā http://www.kknord.org.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s