Biedrība „Culturelab” ir izdevusi Čārlza Lendrija un Marka Pahtera grāmatas „Kultūra krustcelēs: kultūra un kultūras institūcijas 21.gadsimta sākumā” latvisko tulkojumu.

Radošo pilsētu koncepcijas ieviesējs un popularizētājs, britu pilsētvides eksperts Čārlzs Lendrijs šajā grāmatā norāda uz nepieciešamību pārskatīt kultūras institūciju jēdzienu un to pastāvēšanas jēgu, apzinoties mūsdienu izmaiņas kultūras ainavā.

Grāmatā analizētas pārmaiņas kultūras ainavā kopš nacionālo kultūras institūciju izveidošanās aizvadītajos gadsimtos, tajā definētas kultūras stratēģiskās dilemmas un analizēti argumenti kultūras aizstāvībai dažādu laikmetu kontekstā.

XXI gadsimts ir ienesis nozīmīgas pārmaiņas kultūras procesos gan mazas valsts ikdienā, gan globālajā telpā kopumā. Resursu krīzes izraisītais satraukums dažādās kultūras jomās prasa meklēt jaunus risinājumus kultūras organizāciju darbā ar auditoriju, finansējuma piesaistē un partnerību veidošanā. Č.Lendrija grāmata aicina uz tālākām debatēm par kultūras un kultūras organizāciju lomu mūsdienu Latvijā.

„Kultūras institūcijas atrodas krustcelēs. Tām jāpieņem sarežģīti lēmumi par to, kas ir būtisks un kas nav, kas ir gaistošs un kas nav, kam ir nepieciešama aizsardzība un ko vajadzētu atstāt pašu aprūpē. Šie lēmumi izmainīs nākotni, pārveidojot mūsu izpratni par to, kas mēs esam un kas mums ir svarīgi. Grāmata ir par šo procesu un izvēlēm, kādas mēs varam izdarīt”, par šo grāmatu ir teicis leģendārais mūziķis Braiens Īno.

Grāmatu tulkojusi Jolanta Treile, redaktore Ieva Struka.  Grāmatu pēc 2011.gada 1.jūnija ir iespējams saņemt bez maksas Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrā, Rīgā, Pils laukumā 4, iepriekš zvanot pa tālruni 67228985.

Tulkojums izdots ar Britu padomes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, kā arī ar Īslandes, Lihtenšeteinas un Norvēģijas un Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s