
30.oktobrī Siguldas novada kultūras centrā Siguldas DEVONS aicinām apmeklēt semināru “Līdzdalības māksla”, kurā iepazīstināsim ar azartiskiem un pieredzējušiem līdzdalības mākslas projektu veidotājiem un labās prakses piemēriem Latvijā, kā arī praktiskiem padomiem un darba metodēm, ko esam apkopojuši rokasgrāmatā un video stāstos kopienu mākslas projektu veidotājiem.
“CultureLab” vadītāja Ilona Asare semināra dalībniekus iepazīstinās ar atziņām no pētījuma un metodiskā materiāla, kurā apkopti padomi kopienu mākslas projektu veidotājiem, kā arī projekta laikā tapušajiem video pieredzes stāstiem.
Uz diskusiju par kopienas projektu īstenošanas iespējām un izaicinājumiem aicināta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra publiskās mākslas programmas “KOPĀ” koordinatore Līga Lindenbauma, Siguldas kopienas dārza “AUDZ” idejas autore un īstenotāja, dizainere Nora Gavare, kopienas teātra izrāžu veidotāja, dramaturģe un režisore Sandija Santa un viena no Popes festivāla “VĀRTI” rīkotājām un Popes aktīvistēm – Dace Vašuka.
Klātienē semināru iespējams apmeklēt ierobežotam skaitam dalībnieku, tāpēc vienlaikus to būs iespēja vērot arī tiešsaistē. Gan līdzdalībai klātienē, gan tiešsaistē iespējams reģistrēties līdz 28.oktobrim https://shorturl.at/luHY3 .
Kā atzīst pieredzējusī režisore un vairāk kā 10 līdzdalības izrāžu veidotāja Krista Burāne, veidot kopienas mākslas projektu nereti ir mākslinieka egoistiska vēlme ar savu darbu padarīt kādu neērtu vietu vai situāciju labāku un draudzīgāku kopienas locekļiem, taču vienlaikus tā ir iespēja radīt satikšanās punktu, kur sabiedrībai apmainīties ar dzīves pieredzēm, dot balsi tiem sabiedrības locekļiem, kuriem parasti nav balss vai publiskajā troksnī tā ir visklusākā.
“Iesaistoties kopienas mākslas projektā profesionāla mākslinieka uzdevums ir pierādīt, ka nesadzirdētā kopienas dalībnieka balss lielajā balsu korī ir nozīmīga, sniegt iespēju piedalīties kopienas projekta līdzradīšanā, sevi izzināt un gūt pašapziņu. Līdzdalības mākslas projekti ir saistīti ar sociālo aktīvismu, jo tos īstenojam, lai kaut ko mainītu,” skaidro Burāne.
Seminārs ir noslēdzošais pasākums semināru ciklā, ko biedrība “CultureLab” īsteno projekta “Līdzdalības māksla” ietvaros. Vairāk kā 50 nevalstiskā sektora un pašvaldību pārstāvji, kā arī radošās pašnodarbinātās personas iepriekš pulcējušās divos semināros – 28.septembrī Kuldīgā un 15.oktobrī Lūznavā. Siguldā notiekošā semināra sadarbības partneri ir Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Siguldas DEVONS.
Semināri notiek projekta “Līdzdalības māksla” ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta “Līdzdalības māksla” saturu atbild biedrība “CultureLab”.
#NVOfonds2020#Līdzdalībasmāksla