2013

Kulturas NVO rokasgramata vaks Kultūras NVO ROKASGRĀMATA.

Rokasgrāmatas tēmas ir izvēlētas, balstoties uz reālām kultūras jomas nevalstisko organizāciju vajadzībām, tās izklāstot vienkāršā un viegli uztveramā veidā:
1. Kultūras organizācijas vadība
Kultūras organizācijas loma mūsdienās, stratēģiskā plānošana, komandas darbs un līdera loma, darbs ar brīvprātīgajiem.
2. Kultūras pasākumu un projektu īstenošana
Projektu plānošana un finansējuma piesaiste, kultūras pieejamības un auditorijas attīstība.
3. Līdzdalība vietējās kultūrvides veidošanā
Sociālā atbildība, argumenti kultūrai un līdzdalība kultūrpolitikas veidošanā.

Rokasgrāmtā ir papildināta ar uzdevumiem un ieteicamās papildus literatūras sarakstiem.
Izdevuma autori – Ilona Asare, Baiba Tjarve, Agnese Hermane, Elīna Kalniņa.
Rokasgrāmata lejupielādējama pdf versijā Kulturas NVO ROKASGRAMATA vai apskatāma šeit.

2010

Čārlzs Lendrijs un Marks Pahters „Kultūra krustcelēs: kultūra un kultūras institūcijas 21.gadsimta sākumā”
Grāmatas autors – radošo pilsētu koncepcijas ieviesējs un popularizētājs, britu pilsētvides eksperts Čārlzs Lendrijs analizējis pārmaiņas kultūras ainavā kopš nacionālo kultūras institūciju izveidošanās aizvadītajos gadsimtos, definējis kultūras stratēģiskās dilemmas un analizējis argumentus kultūras aizstāvībai dažādu laikmetu kontekstā. Grāmata aicina uz tālākām debatēm par kultūras un kultūras organizāciju lomu mūsdienu Latvijā.

„Kultūras institūcijas atrodas krustcelēs. Tām jāpieņem sarežģīti lēmumi par to, kas ir būtisks un kas nav, kas ir gaistošs un kas nav, kam ir nepieciešama aizsardzība un ko vajadzētu atstāt pašu aprūpē. Šie lēmumi izmainīs nākotni, pārveidojot mūsu izpratni par to, kas mēs esam un kas mums ir svarīgi. Grāmata ir par šo procesu un izvēlēm, kādas mēs varam izdarīt”, par šo grāmatu ir teicis leģendārais mūziķis Braiens Īno.

Grāmata izdota ar Britu padomes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, kā arī ar Īslandes, Lihtenšeteinas un Norvēģijas un Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda.
Grāmata pēc pieprasījuma pieejama elektroniski.

2008

klaic-cover1
Dragana Klaiča ceļvedis starptautiskai sadarbībai kultūrā Iztēle bez robežām. Grāmata veidota kā praktiska rokasgrāmata kultūras darbiniekiem un kultūrpolitikas veidotājiem, kuriem ir pieredze starptautiskā kultūras sadarbībā vai tā tikai veidojas. Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Grāmatā aizraujošā un saprotamā valodā, vienlaikus arī konspektīvi, apskatīti dažādi starptautiskās kultūras sadarbības veidošanas aspekti – gan vēsturiskā perspektīva, gan nacionālās atšķirības, gan ekonomisko un politisko faktoru nozīmība, gan dažādi veidi, kā organizēt starptautisko kultūras sadarbību – viesturnejas, festivālus, rezidenču programmas u.c. Grāmatā ir aplūkotas visas pakāpes, kā iecerēto projektu realizēt – sākot no tā ieceres un plānošanas līdz pat finansējuma piesaistei.
Dragans Klaičs: „Grāmata ir rakstīta ar mērķi iedrošināt un atbalstīt, tādēļ ceru, ka tā palīdzēs Latvijas kultūras zvaigznājā parādīties jauniem profesionāļiem, kuri būs gatavi doties pārrobežu piedzīvojumos, un palīdzēs viņiem atrast savu ceļu plašajā Eiropas kultūras vidē.“

Grāmatu iespējams pasūtīt pa pastu, nosūtot pieprasījumu uz e-pastu info@culturelab.com un norādot piegādes adresi (grāmatas cena 5 EUR).

2007

vaks4-copy.jpg
Starptautiskā kultūrpolitikas speciālista Džona Hoka (Austrālija) grāmata „Ilgtspējīgas attīstības 4.pīlārs. Kultūras nozīme valsts attīstības plānošanā.” 

Šajā grāmatā sniegts pārliecinošs izklāsts, kāpēc domājot par sabiedrības ilgtspējīgu attīstību, bez vides, ekonomikas un sociālās līdztiesības mēs nevaram aizmirst par kultūras jomu un tās nozīmību sabiedrībā.
Grāmatas 1000 bezmaksas eksemplāri ir izplatīti Latvijas pašvaldībām, kultūras organizācijām un bibliotēkām. Grāmata atrodama Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Kultūras koledžas bibliotēkās.

Grāmatas izdošanu atbalstījuši Valsts Kultūrkapitāla fonds un Vidzemes plānošanas reģions.

Ja vēlaties šo grāmatu iegūt savā īpašumā, lūdzu rakstiet info@culturelab.com.