Kā panākt, lai  EKG pieteikums ir ciešā saiknē ar pilsētas ilgtermiņa attīstības  mērķiem un sniedz paliekošus rezultātus,  un kā mērīt EKG projekta un kultūras kā tādas ietekmi? Uz šiem jautājumiem atbildēs divas pieredzējušas pētnieces Beatrise Garsija un Anda Laķe tiešaistes seminārā “Kultūrā balstīta pilsētas attīstība: veiksmīgas stratēģijas un ilgtermiņa ieguvumiceturtdien, 10. decembrī pulksten 15.30. Seminārs ir ceturtais tiešsaistes notikums semināru ciklā “Nākotnes radošās pilsētas”.

Reģistrēšanās semināram līdz 9. decembrim 👉 šeit
Seminārs notiks Zoom vidē. Semināra ZOOM links 👉šeit

Beatrise Garsija ir kultūras ietekmes pētniece Liverpūles Universitātē un Kultūras vērtības pētniecības centra līdzpriekšsēdētāja, kas jau daudzus gadus nodevusies tieši Eiropas kultūras galvaspilsētas ietekmes pētīšanai. 34 gadu garumā no 60 dažādām EKG projektu rīkotājpilsētām uzkrātā pieredze, kas reprezentē 30 dažādas Eiropas valstis, ir  apjomīgs izziņas materiāls. Vadoties no šī apjomīgā pētījuma, Batrise Garsija semināra dalībniekiem sniegs būtiskas atziņas par to, kas  venā Eiropas valstī strādā un kas  citā nestrādā, un kādi faktori jāņem vērā veidojot  Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumu, lai tas  vienlaikus kļūtu par pilsētas ilgtermiņa attīstības stratēģiju ar paliekošu ietekmi un nostiprina ilgstošu un auglīgu saikni starp kultūras, ekonomikas, vides un sociālo sektoru.

Anda Laķe ir Latvijas Kultūras akadēmijas prorektore zinātniskajā darbā un spodrina ne vien kultūras nozares  topošo speciālistu akadēmisko izpratni par kultūras pētniecības jautājumiem, bet ir uzkrājusi arī  vienu no plašākajām pieredzēm Latvijā kultūras ietekmes pētījumu plānošanā un īstenošanā.  Tāpēc viņa pastāstīs, kādi ir tieši  Latvijai raksturīgie izaicinājumi kultūras patēriņa un ietekmes pētījumu īstenošanā un attīstības plānošanas dokumentu veidošanā.  Anda Laķe skaidros, kādi varētu būt iespējamie izaugsmes novērtēšanas indikatori un kas jādara, lai jau plānošanas stadijā paredzētu visus EKG rezultātu mērīšanai nepieciešamos rīkus un iznākumā būtu sekmīgs kultūras ietekmes pētījums.

Semināru cikls “Nākotnes radošās pilsētas” veidots Eiropas kultūras galvaspilsētas kandidātpilsētām un citām Latvijas pilsētām, kas vēlas balstīt savas attīstības stratēģijas kultūrā. Semināru organizē Dace Melbārde, biedrības “Culturelab” un “Art Cēsis”. Semināra norisi finansiāli atbalsta Eiropas Parlamenta Eiropas konservatīvo un reformistu grupa (ECR Group).   
 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s