Virtuālajā forumā “(NE)IESPĒJAMĀ MISIJA: pieredze un risinājumi kultūrai ierobežotas saskarsmes apstākļos” 21.maijā tikās 150 reģionālie kultūras līderi no visiem Latvijas reģioniem, gūstot iedvesmu tālākam darbam pandēmijas kritiskajos apstākļos.

Forums noritēja ārkārtīgi pozitīvā gaisotnē, uzklausot pieredzes stāstus no dažādām Latvijas vietām, kā novados izdevies rast visdažādākos radošos risinājumus, saglabājot saikni ar auditoriju arī ierobežotas saskarsmes apstākļos. Pieredzes stāsti liecināja, ka visdažādākās darbnīcas un nodarbības ir notikušas ne tikai digitālajā vidē, bet redzamāki ir kļuvuši arī amatiermākslas mēģinājumi pilsētu parkos, laukumos, pludmalē, sniedzot iedzīvotājiem savdabīgu iespēju kļūt par nejaušiem līdzdalībniekiem Dziesmu un deju svētku mēģinājumu procesā.

Pandēmijas laikā māksla lielākā mērā ir iznākusi pilsētvidē ārpus ierastajiem kultūras centriem un izstāžu zālēm, atrodot jaunus eksponēšanas laukumus pilsētu skatlogos, tukšajos afišu stabos vai atrodot vēl citus oriģinālus risinājumus, nokļūstot ikviena skatupunktā. Piemēram, Siguldā koprades laboratorijas izveidotas stikla namiņos centrālās stacijas apkaimē. Valmierā iedzīvotājiem ir bijusi iespēja līdzdarboties liela mēroga foto projektā, kura rezultātā iedzīvotāju lielformāta portreti izvietoti uz visiem labi redzamā Valmieras katlumājas skursteņa. 

Foruma vadītāja Gundega Skudriņa aicināja neaizmirst par piedzīvojuma klātbūtni un dalījās radošajās idejās, ka pārsteigt savu auditoriju. Arī Hanzas Perona vadītāja Ieva Irbina aicināja uzdrīkstēties eksperimentēt un izaicināt auditoriju ar jauniem piedāvājumiem, veidojot jaunas sarunas ar savu auditoriju, veidojot auditorijas gaumi nevis sekojot tās gaumei.

Kopumā foruma dalībnieki atzīmēja vairākus pozitīvos ieguvumus no pandēmijas laika: plašāka pieeja daudz dažādiem digitālajiem resursiem, talantu iepazīšana līdzcilvēkos, veidojot neierastākas sadarbības u.c. pozitīvie ieguvumi, lai gan nākamajā forumā visi vēlētos tomēr tikties klātienē.

“Latvijas kultūras vēstnieki” ir Latvijas Nacionālā kultūras centra veidota sadarbības platforma novadu kultūras līderiem savstarpējas pieredzes apmaiņai un profesionālai pilnveidei. Ar Kultūras ministrijas atbalstu mācību kurss “Latvijas kultūras vēstnieki” tiek organizēts jau astoņus gadus, apvienojot kopīgā sadarbības tīklā jau vairāk kā 200 dalībniekus. Kultūras vēstnieki vietējai sabiedrībai palīdz apzināties vietējo un nacionālo kultūru kā būtisku izaugsmes resursu, stiprina valsts piederības apziņu, veido izpratni par atvērtu kultūras identitāti un mobilizē pozitīvām pārmaiņām saliedētas, atbildīgas sabiedrības veidošanā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s