Cēsīs ir uzsākta pilsētas kultūras stratēģijas izstrāde 2008.-2013.gadam. Stratēģijā tiks noteiks pilsētas prioritātes kultūras jomā, lai turpmākās kultūras norises noritētu koordinēti, nodrošinot augstvērtīgu kultūras piedāvājumu gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem.
Tā kā Cēsu pilsētas attīstībā jau vēsturiski nozīmīga loma ir piemitusi kultūrai – Cēsis ir atpazīstamas ar bagātu kultūrvēsturisko mantojumu, mūzikas un mākslas tradīcijām, tad arī turpmāk pilsētas pašvaldība ir iecerējusi veicināt sadarbību ar iedzīvotājiem un uzņēmējiem, attīstot daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras piedāvājumu.
To, ka Cēsu pilsētai piemīt liels radošais potenciāls, pagājušajā gadā vēlreiz apstiprināja Cēsu 800 jubilejas svinības, kas guva atzinību ne tikai vietējā, bet arī Baltijas mērogā – starptautiskā organizācija Baltijas Pilsētu Apvienība ir piešķirusi Cēsu 800 jubilejai goda nosaukumu – 2006.gada labākais kultūras festivāls Baltijā.
Cēsu kultūras stratēģijā paredzēts noteikt turpmākos darbības virzienus, kādā veidā pilsētā būtu uzturama radoša vide iedzīvotāju izaugsmei, nodrošināts kultūras nozīmes pieaugums pilsētas ekonomiskajā attīstībā, tai skaitā kultūrtūrisma veicināšanā, kā arī noteikta kultūras loma atpazīstama pilsētas tēla veidošanā.
Kultūras stratēģijas izstrādē tiks pieaicināti dažādu nozaru eksperti, kā arī veiktas konsultācijas ar ārvalstu kultūrplānošanas speciālistiem. Stratēģiju paredzēts izstrādāt līdz šī gada novembrim.
Avots – LETA.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s