Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) koordinācijas padomes sēde 2008. gada augustā apstiprinājusi Smiltenes pilsētas attīstības programmu. Attīstības stratēģija 2008.-2014. gadam ietver arī kultūras jomu, tiesa, tikai sadaļā “Atpūtas iespējas un dzīvesveids”. Lai arī Smiltenē paredzēts sekmēt pievilcīgu vidi investīcijām un uzņēmējdarbībai, atbalstīt mazo un vidējo komercdarbību, kā arī attīstīt pakalpojumu nozari, tomēr kultūra netiek skatīta kā nozare ar augstu pievienoto vērtību, kas varētu sniegt nozīmīgu ieguldījumu ekonomiskajā attīstībā.

Attīstības programmas apstiprināšana ir viens no priekšnoteikumiem, lai pretendētu uz Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzfinansējumu pilsētvides attīstībai. Kopumā 16 pilsētām aktivitātē “Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai” būs pieejami 209,2 miljoni latu, tai skaitā, Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 177,8 miljonu latu apmērā un nacionālais publiskais finansējums ir 31,4 miljonu latu apmērā.

Uz ES līdzfinansējumu var pretendēt Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Valmieras, Ventspils, Aizkraukles, Cēsu, Gulbenes, Kuldīgas, Līvānu, Madonas, Saldus, Smiltenes un Talsu pilsētas. Atsevišķa aktivitāte pilsētvides attīstībai ir paredzēta galvaspilsētai Rīgai.

Papildus informācija RAPLM un Smiltenes pilsētas mājas lapās.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s