klaic-cover1Uzsākot 2009.gadu, biedrība CULTURELAB ir izdevusi jaunu grāmatu – ceļvedi starptautiskai sadarbībai kultūrā “IZTĒLE BEZ ROBEŽĀM”, kuras autors ir Latvijas kultūras menedžmenta profesionālajai auditorijai pazīstamais kultūrpolitikas un kultūras menedžmenta eksperts Dragans Klaičs. 2007.gadā iznākušo grāmatu “Mobility of Imagination” no angļu valodas tulkojusi Ilze Knoka. Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Grāmata veidota kā praktiska rokasgrāmata kultūras darbiniekiem un kultūrpolitikas veidotājiem, kuriem ir pieredze starptautiskā kultūras sadarbībā vai tā tikai veidojas.

Grāmatā aizraujošā un saprotamā valodā, vienlaikus arī konspektīvi, apskatīti dažādi starptautiskās kultūras sadarbības veidošanas aspekti – gan vēsturiskā perspektīva, gan nacionālās atšķirības, gan ekonomisko un politisko faktoru nozīmība, gan dažādi veidi, kā organizēt starptautisko kultūras sadarbību – viesturnejas, festivālus, rezidenču programmas u.c. Grāmatā ir aplūkotas visas pakāpes, kā iecerēto projektu realizēt – sākot no tā ieceres un plānošanas līdz pat finansējuma piesaistei. Ceļvedis ir labs mācību palīglīdzeklis kultūras vadības, kā arī citu nozaru kultūras un mākslas studiju programmu studentiem un pasniedzējiem.

Grāmatas beigās ir pievienota noderīga praktiska informācija – lielāko Eiropas starptautisko sadarbības tīklu un organizāciju interneta mājas lapu adreses un literatūras avoti, kā arī kultūrpolitikas terminu vārdnīca.

Dragans Klaičs: „Grāmata ir rakstīta ar mērķi iedrošināt un atbalstīt, tādēļ ceru, ka tā palīdzēs Latvijas kultūras zvaigznājā parādīties jauniem profesionāļiem, kuri būs gatavi doties pārrobežu piedzīvojumos, un palīdzēs viņiem atrast savu ceļu plašajā Eiropas kultūras vidē.“

Vairāk par grāmatu un tās iegādes iespējām lasiet šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s