28.-29.aprīlī Laikmetīgās mākslas centrā notiks starptautisks seminārs SADARBĪBA+ KONTEKSTS, kura ietvaros tiks aplūkotas dažādas sadarbības stratēģijas starp mākslas institūcijām, māksliniekiem, kuratoriem un pētniekiem, kas vērstas uz jaunu komunikācijas formu meklējumiem un lokālā konteksta iesaistīšanu.

Attālinoties no tradicionālās izstāžu prakses, kuras ietvaros māksliniekam, institūcijai un kuratoram ierādīta jau iepriekš paredzama vieta un funkcijas, iespējams atrast ne tikai jaunus sadarbības modeļus, bet arī apgūt jaunu valodu, kurā sarunāties ar publiku, kas bieži vien nav mērķtiecīgi mākslas pasākumu apmeklētāji un interesenti.

Aplūkojot dažādos piemērus, daloties pieredzē un analizējot patreizējo situāciju mēs nonākam pie nepieciešamības atkal pārjautāt, kāda tad ir mākslas institūcijas loma mūsdienās ? Cik lielā mērā lokālais konteksts, vides specifika nosaka mākslas institūcijas darbības stratēģiju ? Vai mākslas tulkošana/skaidrošana ir būtiska institūcijas, kuratora, mākslinieka prakses sastāvdaļa?

Semināra pirmajā dienā notiks prezentācijas un lekcijas, kur piedalīsies starptautiski atpazīstami kuratori Marija Linda (Maria Lind, Tensta Konsthall, Zviedrija), Dora Hegi (Dora Hegyi, tranzit.hu, Ungārija) un Solvita Krese (Laikmetīgās mākslas centrs, LV) savukārt otrajā dienā Ivors Stodoļskis (Ivor Stodolsky) un Marita Mūkonena (Marita Muukkonen) projektā Mākslas Asambleja (The Arts Assembly) kopā ar Egiju Inzuli veidos kritisku sesiju , kuras mērķis ir pietuvoties institūciju kritikas terminam, meklējot Latvijas provinciālā elitārisma izcelsmes un izdzīvošanas avotu un cenšoties izlauzties cauri visspēcīgākās institūcijas – indivīda blokādes garozai.

Semināra programma
Darba valoda – angļu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s