LKVSekmīgi noslēgusies Latvijas Nacionālā kultūras centra un biedrības “CultureLab” profesionālās pilnveides kursu programma Latvijas kultūras vēstnieki 2019. Latvijas kultūras vēstnieku pulkam pievienojušies 26 jauni kultūras līderi – aktīvi Latvijas reģionu kultūras darbinieki, kuri vēlas īstenot sabiedriski nozīmīgus radošos projektus savā novadā.

Latvijas kultūras vēstnieki jauniegūtās zināšanas un iedvesmu lietos, lai sava novada vietējai sabiedrībai palīdzētu apzināties kultūru kā izaugsmes un pārmaiņu resursu. Kultūras līderi stiprinās savas organizācijas, valsts un vietējās kopienas piederības apziņu, veidos izpratni par atvērtu kultūras identitāti un mobilizēs pozitīvām pārmaiņām.

Kursu programmā 2019.gada novembrī un decembrī piedalījās 26 radoši kultūras projektu īstenotāji no kultūras centriem, lietišķās mākslas studijām, muzejiem, kultūrizglītības iestādēm un kultūras mantojuma vietām visos Latvijas reģionos.

Noslēdzoties septiņu dienu mācību ciklam kursu dalībnieki atzina, ka ir vērtīgi gūt zināšanas, kā sevi pasargāt no izdegšanas,  attīstīt empātiju un radošumu. Kursu programma pamudināja  būtiski izvērtēt savas vietas kultūras vērtības, atklājot jaunas, neizmantotas iespējas, kas var palīdzēt katras vietas attīstībai. Dizaina domāšanas prasmes ļauj labāk  izprast auditoriju un kultūras piedāvājumu, kā arī novērtēt resursu ārpus savas jomas ietvariem, un  iedrošina veidot jaunas starpnozaru partnerības, sekmējot radošuma pārnesi no citām nozarēm. Turklāt ļoti svarīgi ir sajust savstarpēju kolēģu atbalstu gan kopēju sasāpējušu jautājumu risināšanā, gan radošu ieceru īstenošanā, skatoties pāri novadu robežām.

Kursu programmas noslēguma seminārs, ko iniciējusi Eiropas Parlamenta deputāte, Kultūras un izglītības komitejas viceprezidente, Latvijas kultūras vēstnieku kustības iedibinātāja Dace Melbārde, bija veltīts arī globālām tematikām un aktualitātēm Eiropas Savienībā, pastiprinot kultūras līderu lomas starptautisko nozīmi un iespējas.

Šis bija jau septītais kultūras vēstnieku mācību cikls, ko rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “CultureLab”, stiprinot vietējos kultūras līderus viņu tālākajā profesionālajā izaugsmē un veidojot savstarpēju sadarbības tīklu starp aktīvajiem kultūras darbiniekiem, kuru kopējais skaits sniedzas pāri 150.

Līdz šim Latvijas kultūras vēstnieku kursu programmā piedalījušies reģionu kultūras darbinieki, mākslas un mūzikas skolu skolotāji, muzeju un bibliotēku darbinieki, mazākumtautību organizāciju pārstāvji, Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komitejas dalībnieki, lietišķās mākslas studiju dalībnieki, kuri visi šobrīd aktīvi darbojas kultūras vēstnieku statusā, popularizējot Latvijas reģionu kultūras vērtības.

“Latvijas kultūras vēstnieki 2019”  galerija skatāma ŠEIT

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s