achieving things togetherBiedrība “Culturelab” sadarbībā ar Latvijas Nacionālais kultūras centru 23. janvārī aicina uz semināru par jaunām metodēm darbā ar kultūras pasākumu auditoriju, izmantojot koprades un dizaina domāšanas pieeju.

Auditorijas attīstība ir viens no lielākajiem mūsdienu izaicinājumiem, strādājot kultūras jomā. Plašās izvēles iespējas brīvā laika pavadīšanai, notikumu piesātinājums un pieaugošā konkurence liek pārdomāt un meklēt aizvien jaunas pieejas, kā labāk aizsniegt mūsu mērķauditoriju. Globālās tehnoloģiskās pārmaiņas un informācijas aprites ātrums savukārt ir mainījušas auditorijas gaidas un prasības kultūras jomā, liekot pārdomāt radītā kultūras piedāvājuma saturu un pasniegšanas formu.

Lai palīdzētu veidot mērķtiecīgāku kultūras organizāciju darbu ar savu auditoriju, semināra dalībnieki tiks tuvāk iepazīstināti ar divām jaunām metodēm – kopradi un dizaina domāšanu.

Koprade ir dažādu sabiedrības sektoru pārstāvju līdzdarbība radošu risinājumu izveidē sabiedrības labklājības uzlabošanai, tai skaitā kopīgi plānojot un veidojot apkārtējo kultūrvidi. Ar konkrētām koprades metodēm un labās prakses piemēriem iepazīstinās biedrības “CultureLab” vadītāja Ilona Asare, daloties pieredzē no nupat īstenotā četru valstu (Latvija, Lietuva, Dānija, Norvēģija) sadarbības projekta “Koprade mākslā un kultūrā”.

Diziana domāšana savukārt ļauj paskatīties uz savas kultūras organizācijas veidoto piedāvājumu apmeklētāja acīm, modelējot un izprotot visu apmeklētāja pieredzi, tai skaitā šaubas, šķēršļus un emocionālos iespaidus, izvēloties apmeklēt kādu kultūras pasākumu. Iejusties apmeklētāja ādā un mācīties izmantot dizaina domāšanas pieeju palīdzēs kultūras centra Siguldas Devons direktore Jolanta Borīte.

Semināra mērķauditorija ir kultūras darba organizatori dažādos Latvijas reģionos, kas strādā kultūras un kultūras mantojuma jomā (kultūras centros, muzejos, bibliotēkās u.c.) un kam ir aktuāli meklēt jaunus risinājumus auditorijas dažādošanā vai attiecību padziļināšanā ar savu esošo auditoriju.

Semināra programma

Seminārs ir bez maksas un notiks Latvijas Nacionālā kultūras centra semināru zālē Pils laukumā 4.

Lūdzam reģistrēties semināram līdz 21. janvārim, aizpildot pieteikumu http://ejuz.lv/jaunasauditorijas. Vietu skaits ir ierobežots.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s