Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar domnīcu “CultureLab” un Latvijas kultūras akadēmiju aicina Latvijas kultūras centru, kultūrizglītības iestāžu un nevalstisko organizāciju vadītājus un darbiniekus, kurus interesē sabiedriski nozīmīgu radošo projektu īstenošana savā apkaimē, pieteikties iedvesmojošā un izzinošā tālākizglītības programmā “Latvijas Kultūras vēstnieki”.

Programmas mērķis ir veicināt Latvijas kultūras organizāciju vadītāju un kultūras projektu attīstītāju profesionālo izaugsmi un sadarbību, sniegt iedvesmu pārmaiņu īstenošanai vietējā sabiedrībā caur kultūras un mākslas aktivitātēm.

Kultūras vēstnieki jeb kopienu kultūras līderi palīdz apzināties kultūru kā būtisku izaugsmes resursu savā kopienā, stiprina valsts un lokālās piederības apziņu, mobilizē pozitīvām pārmaiņām saliedētas sabiedrības veidošanā. Programmu kopš 2012.gada ir absolvējuši jau vairāk kā 200 dalībnieki, kas veido aktīvu Latvijas kultūras vēstnieku sadarbības tīklu.

Šogad pēc ilgāka pārtraukuma ir rasta iespēja organizēt programmas norisi klātienē 5 dienu garumā dažādās Latvijas kultūrvietās (9.-10.maijā Līgatnē, 24.-25.maijā Rāmavā un 8.jūnijā Rīgā). 20 programmas dalībniekiem būs iespēja klātienē dalīties pieredzē ar domu biedriem no visas Latvijas. Mācību programmā ietvertas gan lekcijas, gan interaktīvas apmācību metodes – grupu uzdevumi un refleksija, aktīvi iesaistoties kopīgajā mācību procesā visiem dalībniekiem.

Rezultātā programmas dalībnieki gūs labāku izpratni par kultūras nozīmi vietas un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā, prasmes vietējo kultūras vērtību apzināšanā, kartēšanā un attīstīšanā, zināšanas par dažādām koprades un ideju ģenerēšanas metodēm, attīstot individuālās līderības prasmes. Potenciālos dalībniekus lūdzam rūpīgi iepazīties ar programmas aprakstu.

Dalībnieku atlase tiks veikta, balstoties uz pieteikumā norādīto motivāciju aktīvai līdzdalībai mācību programmā. Pieteikuma anketu lūdzam aizpildīt līdz 22.aprīlim.

Papildu informācija: Una Arbidāne, Una.Arbidane@lka.edu.lv, tel.26401649.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s