Latvijas Kultūras centru asociācija (LKCA) ir uzņemta Eiropas Kultūras centru asociācijā (ENCC), kurā līdz šim apvienojušās Vācijas, Beļģijas, Dānijas, Ungārijas, Somijas un Austrijas nacionālās kultūras centru asociācijas.

ENCC ir dibināta 1999.gadā ar mērķi veicināt iedzīvotāju līdzdalību Eiropas kultūras procesos, uzsverot kultūras centru nozīmi. Tieši kultūras centri, kuru skaits Eiropā sasniedz vairākus tūkstošus, nodrošina kultūras pieejamību Eiropas reģionos.
Pašlaik asociācija paplašinās Austrumeiropas virzienā – līdz ar Latviju ENCC ir iestājusies Igaunija.

Latvijas Kultūras centru asociācija (iepriekš Kultūras darbinieku biedrība) ir dibināta 2002.gadā ar mērķi veicināt Latvijas kultūras centru un namu izaugsmi un attīstību valstiskā līmenī. Pec valstiskās neatkarības atgūšanas Latvijā no 850 kultūras un tautas namiem ir saglabājušies 550. Kultūras namos tiek veikts galvenais darbs Dziesmu svētku sagatavošanā – koru un citu amatiermākslas kolektīvu dalībnieku skaits kultūras namos sasniedz 63 tūkstošus cilvēku. Kultūras namu apmeklējumu skaits gadā ir tuvs 6 miljoniem.

Pirmais pasākums, ko kopīgi rīko Latvijas un Eiropas kultūras centru asociācijas, ir straptautiskais kultūras projektu gadatirgus, kas ar Eiropas Komisijas atbalstu notiks Rīgā šī gada oktobrī.

Avots – Latvijas Kultūras centru asociācija. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s