Kanādas masu mediji diskutē par argumentiem, kāpēc atbalstīt mākslu un kultūru, jo valdība gatavojas samazināt finansējumu kultūras nozarei. Asprātīgu rakstu “Kāpēc gan māksla ir noderīga?” var izlasīt CBC ziņu portālā.

Raksta autors Ričards Hendlers (Richard Handler) apraksta argumentus, kas pēdējās desmitgadēs izmantoti, lai pierādītu valdībai mākslas noderīgumu.

Mākslas ekonomiskā lietderība kā arguments tika izmantots 1980. un 90. gados. Mūsdienās par modes izteicienu kļuvis vārds “inovācija“. “Tagad bagātība rodas ne no dabas resursiem, bet gan no intelektuālā kapitāla. (..) Tādēļ māksla noder smadzeņu treniņam.” Autors šiem argumentiem pievieno vēl trešo – māksla rosina sociālā intelekta attīstību. Pierādot šo hipotēzi, viņs atsaucas uz Toronto Universitātes psihologa Keita Outlija (Keith Oatley) veikto pētījumu, kas pirmo reizi zinātniski pierāda, ka daiļiteratūras lasīšana cilvēkos attīsta empātijas spēju. “Daiļliteratūras lasītāji, – šķiet, arī šādi var interpretēt šo argumentu – spēj labāk sastrādāties ar citiem, jo viņi prot labi “lasīt” citus cilvēkus. Viņi ir praktizējušies redzēt pasauli caur literāro varoņu acīm. Šādu argumentu var un to droši vien izmantos ekonomisko pierādījumu atbalstītāji.” – raksta Ričards Hendlers.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s