2008. gada 4. un 5. novembrī Rīgā notiks “Nordic Look” – Zviedrijas valdības un Ziemeļu Ministru padomes iniciatīva ar mērķi spēcināt modes, dizaina un tekstila industrijas attīstību Baltijas jūras reģionā un veidot vienotu platformu sadarbības veicināšanai modes industrijas jomā.

Tas ir reāls piemērs, kā reģiona valstis var sadarboties, lai kopīgiem spēkiem veicinātu kultūras un radošu industriju jomas attīstību. Zviedrija, kā prezidējošā valsts Ziemeļu Ministru padomē 2008. gadā, Ziemeļvalstu radošo industriju attīstību un konkurētspēju globālā mērogā izvirzījusi kā galveno mērķi, kuru iespējams stiprināt, veicinot Baltijas jūras reģiona valstu sadarbību. Lai ilustrētu šos pamatmērķus, projekta “Nordic Look” lozungi ir “Sadarboties reģionāli – rīkoties globāli” un “Reģionāla konkurētspēja un ilgspējīga mode”.  Ziemeļvalstis ir arī vienojušās kopīgai starptautiskai mārketinga kampaņai, popularizējot radošās industrijas.

Pēc Ziemeļu Ministru padomes uzaicinājuma projektā “Nordic Look” spēkus apvienojušas piecu Ziemeļvalstu starptautiskās modes institūcijas – Zviedrijas Modes Padome, Dānijas Modes Institūts, Islandes Modes Padome, Oslo Modes Nedēļa un Helsinku Dizaina Nedēļa, lai kopīgi prezentētu Ziemeļvalstu reģiona modes pārstāvniecību Baltijas valstīs un Ziemeļrietumu Krievijā.

Avots: ziņu izdevums Norden.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s