Eiropas Savienības struktūrfondu programmā „Nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai” pirmajā projektu atlases konkursā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā (RAPLM) vērtēšanai iesniegti 23 projekti par kopējo summu 62 189 323 lati. Kopumā pilsētām ir pieejami 209.2 miljoni latu, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 177.8 miljonu latu apmērā un nacionālais publiskais finansējums 31.4 miljonu latu apmērā. Jau 2009. gada februārī pilsētas var iesniegt projektus nakāmajā kārtā.

Lai saņemtu ES struktūrfondu līdzfinansējumu, pilsētām bija jāizstrādā kvalitatīvas pašvaldību attīstības programmas, ievērojot integrētu pieeju teritoriju attīstībai. Uz ES līdzfinansējumu pretendē Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Liepājas, Rēzeknes, Valmieras, Ventspils, Aizkraukles, Cēsu, Gulbenes, Kuldīgas, Līvānu, Madonas, Saldus, Smiltenes un Talsu pilsētas. Atsevišķa programma pilsētvides attīstībai ir arī galvaspilsētai Rīgai.

Projektu pieteikumus vērtēs komisija, kuras sastāvā ir RAPLM, Satiksmes, Ekonomikas, Vides, Kultūras un Finanšu ministrijas pārstāvji.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s