Rīgas pilsēta arvien aktīvāk izmanto kultūru sava tēla veidošanā un pilsētas attīstībā. Par to liecina gan nesen apstiprinātā Rīgas pilsētas kultūras stratēģija, gan Rīgas sagatavotais pieteikums Eiropas Kultūras galvaspilsētas statusam 2014.gadā, gan 13. novembra Rīgas mēra Jāņa Birka tikšanās ar LR kultūras ministri Helēnu Demakovu, lai vienotos par valsts un pašvaldības sadarbību ar kultūru un inovācijām saistīto projektu īstenošanā Rīgā.

Amatpersonas tikšanās laikā vienojās, ka Rīgai tuvāko piecu gadu laikā jākļūst par Baltijas jūras reģiona modernāko un vadošo pilsētu kultūras jomā. Lai sasniegtu šo mērķi, jāveic virkne mērķtiecīgi un ilgtermiņa ieguldījumi kultūras procesu un infrastruktūras attīstībā, stimulējot jauna kultūras piedāvājuma radīšanu un pieejamību plašai auditorijai.

Tāpat Rīgas domes priekšsēdētājs un kultūras ministre konceptuāli vienojās par nepieciešamību nodrošināt radošās industrijas uzplaukumu un ekonomikas modernizāciju Rīgā, sekmējot uz inovācijām vērstu pilsētas rajonu, radošās industrijas uzņēmumu un uzņēmējdarbības atbalsta mehānismu attīstību.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s