Francijas sabiedrisko raidorganizāciju korporācija “France Télévisions” ir noteikusi visiem televīzijas kanāliem (France 2, France 3, France 4, France 5 un RFO) vismaz reizi dienā pārraidīt raidījumu par kultūru un regulāri informēt par dejas un teātra izrādēm un mūzikas koncertiem. Katra kanāla kultūras piedāvājums tiks kontrolēts, balstoties uz punktu sistēmu.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem “katrai televīzijas kompānijai ir katru dienu jāpārraida vismaz viena kultūras pārraide”, tai skaitā – raidījumi par skatuves mākslu, mūziku, mākslu; zinātniski raidījumi, dokumentālās filmas, kultūras notikumi, kino adaptācijas literāriem darbiem vai vēsturiskas pārraides.

“France Télévisions” ir noteicis, ka gadā jāsavāc vismaz 100 punkti. Ja kultūras raidījums tiek pārraidīts vakara pirmajā pusē darba dienās vai pēcpusdienās nedēļas nogalē, brīvdienās vai skolēnu brīvlaikā, tiks piešķirti trīs punkti. Ja pārraides laiks būs no 10 līdz 22.45 (izņemot “prime time”, nedēļas nogales un brīvdienas), tad tiks piešķirti divi punkti; citā laikā – viens punkts.

Raksta avots “European Creative Industries”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s