Kopsavilkums par interesantākajiem viedokļiem un rakstiem par LTV nākotnes stratēģiju un kultūras vietu LTV programmā.

Viens no pirmajiem rakstiem, kas aizsāka diskusiju par iespējamo kultūras raidījumu samazināšanu LTV programmā, bija laikraksta “Diena” 7. oktobra publikācija “LTV gatavojas pārcelt kultūras raidījumus”. Rakstā LTV ģenerāldirektora vietnieks Arnis Kuprišs atklāj, ka jaunveidotā 3. kanāla pārklājums cer sasniegt tikai 78% auditorijas.

RSU Komunikācijas fakultātes Žurnālistikas studiju programmas vadītāja Anda Rožukalne laikrakstā “Diena” rakstā “Kā mūsu intereses apmainīs pret naudu?” saka: “Daudz svarīgāk ieraudzīt ilgtermiņa procesus, ko vada par valsts naudu algotie cilvēki. Viņu ieceres rāda atbalstu satura komercializācijai, sabiedrisko mediju būtības ignorēšanu un nekompetenci par ES līmenī definētajiem sabiedrisko mediju politikas principiem.”

Savukārt Kaspars Ozoliņš, koncerna MTG televīziju TV3 un TV6 direktors Baltijas valstīs, rakstā laikrakstā “Diena” “Kam jāmaksā par Holivudu?” jautā, vai “mūsu nodokļu maksājumi ir domāti Holivudas zvaigžņu pabarošanai”, un argumentēti pierāda, ka LTV, dzenoties pēc reitingiem, deformē brīvo tirgu.

Vairāki analītiski raksti publicēti Sabiedriskās politikas portālā politika.lv. Arta Ģiga, raidījuma “Nekā personīga” (TV3) producente, bijusī Latvijas televīzijas režisore, rakstā “LTV – starp reitingiem un saturu” raksta, ka “LTV nevajag uztraukties par reitingiem vispār, kamēr vien LTV ir pārliecināta, ka tās saturs ir labs un sabiedriskajai televīzijai atbilstošs”.

“Dienas” žurnāliste un kritiķe Zane Radzobe rakstā “Betmena kultūra” min argumentu, ka visā Eiropā tiek atbalstīta ideja par sabiedrisko televīziju satura kvalitātes celšanu, īpaši uzsverot kultūras raidījumus. “LTV šobrīd, šķiet, rīkojas gluži pretēji, iet uz satura trivializāciju, aizstājot latviešu un mazākumtautību kultūrai un identitātei veltītus raidījumus ar amerikāņu komercprodukciju.”

Krista Burāne un Zane Kreicberga portālā Delfi rakstā “Ko slēpj LTV un NRTP?” analizē “VB SIA Latvijas Televīzija Nacionālā pasūtījuma projektu 2009. gadam”, kurā iekļauta arī “Latvijas Televīzijas attīstības stratēģija 2009.-2011. gadam”.

Citi raksti:

Delfi: Ilmārs Latkovskis “Piedzēris brits operā un LTV misija” (05.10.2008.)
NRA: “No LTV1 izēd 100 gramu kultūras” (09.10.2008.)
NRA: Intervija ar Ā.Kleckinu, E.Kotu, A.Kuprišu “Tā vairs nebūs klasiskā televīzija” (20.10.2008.)
Diena: “Kultūra LTV 1.kanālā varētu būt darbdienu naktīs un svētdienu pēcpusdienās” (30.10.2008.)
NRA: Viktors Avotiņš “Uzmestu lūpu noliktavas” (05.11.2008.)
Apollo: “Ja LTV būs jāpiegriež bērnu un kultūras raidījumi, Kots atkāpsies” (21.11.2008.)
Diena: “NRTP plāno apstiprināt LTV nacionālo pasūtījumu” (08.12.2008.)
Diena: Aivars Ozoliņš “Atkal taimkods” (08.12.2008.)
Diena: “Grib tiesāties par LTV nacionālo pasūtījumu” (09.12.2008.)
Diena: “Kursīte: LTV: simboliskais un ikdienas pildījums” (22.12.2008.)

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s