Kura no Latvijas kandidātpilsētām kļūs par 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, izšķirsies 2009. gada 15. septembrī, kad noslēgsies konkursa otrā kārta. No četriem pretendentiem konkursa otrajai kārtai izvirzītas Cēsis, Rīga un Liepāja. Pēc starptautiskas žūrijas lēmuma dalību konkursa otrajā kārtā neturpina Jūrmala.

Visām trim kandidātpilsētām nākamā pusgada laikā jāizstrādātā detalizēts 2014.gada kultūras programmas piedāvājums, plānojot norises kopā ar Eiropas kultūras organizācijām un māksliniekiem, kā arī nodrošinot plašu vietējo iedzīvotāju un kultūras organizāciju līdzdalību programmas sagatavošanā. Piedāvājumi jāveido saskaņā ar katras pilsētas ilgtermiņa attīstības plāniem. Pilsētas vēlas iegūt šo titulu, tā kā sekmīga Eiropas kultūras galvaspilsētas gada realizācija var palīdzēt pilsētai iegūt starptautisku atpazīstamību, piesaistīt tūristu plūsmas, sakārtot kultūras infrastruktūru, padarīt pievilcīgu tās pilsētvidi jeb nokļūt soli priekšā starppilsētu konkurencē.

2014.gadā arī viena no Zviedrijas pilsētām pretendē kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Otrajā kārtā no četrām kandidātēm tālāk sacentīsies Umea un Lunda. Abām kultūras galvaspilsētām – Latvijas un Zviedrijas ir jāveido savstarpēji kultūras sadarbības projekti.

Iepazīties ar kultūras galvaspilsētu koncepcijām var pilsētu mājas lapās:
Cēsis – www.cesis2014.lv
Liepāja – www.liepaja2014.lv
Rīga – www.rdkd.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s