Liepājas pašvaldības kultūras iestādes pieņēmušas lēmumu doties bezalgas atvaļinājumos, lai izpildītu pašvaldības parakstīto vienošanos par algu fonda un iestāžu uzturēšanas izdevumu samazinājumu. “Tā kā Pašvaldību savienība ir parakstījusi vienošanos ar Ministru kabinetu par to, ka visu pašvaldības iestāžu un uzņēmumu algu fondu samazina par 15 %, bet uzturēšanas izdevumus par 25 %, vairākas iestādes izšķīrās par šādu soli,” apstiprināja Liepājas kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna.

Jau gatavojoties iespējamam budžeta samazinājumam, gan Kultūras pārvalde, gan citas iestādes lēmušas par algu samazināšanu. Piemēram, Kultūras pārvaldē algu fonds samazināts par aptuveni 24 %. Liepājas muzejā – par 16.8 %. “Taču ir iestādes, piemēram, bibliotēkas, kur nav iespējams samazināt algas,” atzina L. Vīksna. Liepājas muzejs izlēmis bezalgas atvaļinājumus izmantot pēc slīdošā grafika, lai nodrošinātu muzeja pieejamību apmeklētājiem visu gadu.

Kultūras pasākumu budžets Liepājā šogad varētu būt par vairāk nekā 50 % mazāks nekā 2008. gadā, lēsa Kultūras pārvaldes vadītāja.

Visu rakstu lasiet Kurzemniekiem.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s