Ekonomiskās krīzes apstākļi un nepopulāri lēmumi ir aktivizējuši dažādas sabiedrības protesta un iesaistīšanās formas. Viena no tām – NVO un Ministru kabineta sadarbības memorands, kas tika parakstīts 2005.gada 15.jūnijā, piedaloties valdības pilnvarotajam pārstāvim – Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim un 57 NVO pārstāvjiem. Šobrīd memorandu ir parakstījušas 194 organizācijas, drīzumā pievienosies vēl 17 organizācijas. Dokumenta parakstīšana ir atvērta.

16.oktobrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu parakstījušām nevalstiskajām organizācijām, diskusijā uzsverot, ka dialogs ar sabiedrību un nevalstisko organizāciju loma krīzes apstākļos ir īpaši svarīgs sociālās stabilitātes un līdzsvara saglabāšanai.

Kā praksē veidojas sadarbība starp ministrijām un NVO, var izlasīt Ministru kabineta mājas lapā. Te arī Kultūras ministrijas atskaites par sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, noslēgtajiem līgumiem un piešķirto atbalstu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s