Iedzīvotāju aptauja par kultūras patēriņu ir ikgadējs pētījums, kas tiek veikts, lai noskaidrotu kultūras patēriņa un līdzdalības tendences Latvijā.  Šāda veida kultūras izpēte uzsākta 2006. gadā, kad pirmoreiz Latvijā tika realizēts visaptverošs pētījums par iedzīvotāju ieradumiem kultūras patēriņā un iedzīvotāju viedokļiem par dažādiem kultūras aspektiem. Pētījums par 2009.gada kultūras patēriņu tapis pēc Stratēģiskās analīzes komisijas (SAK) pasūtījuma. Par pētījuma rezultātiem diskusija aizsākta SAK ideju platformā internetā SAKi.

Salīdzinot rezultātus ar iepriekšējos gados iegūtajiem, novērojams, ka visbūtiskāk pieaudzis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri pēdējā gada laikā vismaz reizi skatījušies LTV raidījumu „100 gr kultūras” (salīdzinot ar 2007.gadu, pieaugums par 7%). Vēl Latvijas iedzīvotāji 2009.gadā vairāk nekā 2007.gadā lasa grāmatas, apmeklē baznīcu un spēlē azartspēles ārpus mājas.

Pārējās kultūras aktivitātēs iesaistīto īpatsvars ir vairāk vai mazāk, bet samazinājies, salīdzinot ar 2007.gadu. Visbūtiskāk – par 9% – samazinājies to cilvēku skaits, kuri apmeklē izklaides, atrakciju parkus, par 7% – to, kuri skatījušies filmas kinoteātros, kā arī to, kuri apmeklējuši teātra izrādes. Par 6% samazinājies to Latvijas iedzīvotāju īpatsvars, kuri vismaz reizi pēdējā gada laikā ir devušies ceļojumā pa Latviju, un to, kuri ir apmeklējuši muzejus.

Resursi

Kultūras patēriņš 2009. Pētījuma rezultātu ziņojums (pdf)

VKKF mājas lapā pieejami pētījumi par kultūras patēriņu 2007.gadā un 2008.gadā

SAKi, 17.02.2010. “Pētījumā atklājas, kādas kultūras aktivitātes izvēlas Latvijas iedzīvotāji”

SAKi, 17.02.2010. Pauls Bankovskis “Kompensācijas kultūra”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s