Valsts prezidents Valdis Zatlers nav izsludinājis Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, ko Saeima pieņēma ārkārtas sēdē 2010.gada 16.jūnijā. Savukārt Eiropas Komisija (EK) spērusi nākamo soli pārkāpumu procedūrā un brīdinājusi Latviju un 11 citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis saistībā ar Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas neieviešanu un nolēmusi nosūtīt Latvijai argumentētu atzinumu ar iemesliem, kāpēc tā uzskata, ka šajā gadījuma pārkāptas ES tiesības. Latvijai tagad ir divi mēneši laika, lai informētu EK par pilnīgu direktīvas ieviešanu. Ja tas netiks izdarīts, EK var vērsties ES tiesā.

Valsts prezidents Valdis Zatlers norāda uz vairākām neprecizitātēm likumā – „Pretrunīgas normas, atsauces uz nepareizām direktīvām un nevienlīdzīga konkurence saistībā ar reklāmām medijos” – tie ir iemesli, kāpēc Saeimai būs jāskata otrreiz Elektronisko mediju likumu.

Lai arī plašas diskusijas izraisīja likumā noteiktās latviešu valodas lietojuma prasības, Valsts prezidents tikai liek precizēt, lai šīs normas attiektos gan uz nacionālajiem, gan uz reģionālajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Tāpat motivācijas rakstā ir norādīts, ka likumā ir jānodrošina skaidri noteiktas tiesības visiem nacionālajiem, reģionālajiem un vietējiem plašsaziņas līdzekļiem konkurēt par labāko un ekonomiski izdevīgāko sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Resursi

Delfi, 24.06.2010. „EK varētu vērsties tiesā pret Latviju par Elektronisko plašsaziņas līdekļu likuma neieviešanu”

Diena, 22.06.2010. „Papildināta – Trīs likumus Valsts prezidents sūta atpakaļ uz Saeimu”

Diena, 22.06.2010. „Krievijas ĀM velta kritiskus vārdus Elektronisko mediju likuma normām un arī Zatleram”

NRA, 19.06.2010. „Pretrunas elektronisko mediju likumā”

Diena, 18.06.2010. „Valodas prasību dēļ komerckanāli draud pamest „Lattelecom” bezmaksas paku”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s