Tallinna un Turku aicina 2011.gadā
Ar Jaungada nakts koncertu un uguņošanu Tallinnā aizsāksies Eiropas kultūras galvaspilsētas 2011 pasākumi. Organizatoru devīze – labākie stāsti Eiropā 2011.gadā tiks stāstīti Tallinnā! Kultūras norisēm gada garumā var sekot pasākumu kalendārā, izvēloties sev interesējošās mākslas jomas.

Jāatgādina, ka igauņu zemē ar 1.janvāri kā norēķinu valūta kalpos eiro naudas zīmes. Tāpēc tiem, kam aizķērušās igauņu kronas, var ieteikt izmantot Tallinnas Universitātes Tehnoloģiju centra un Igaunijas Mediju Mākslinieku apvienības veidoto Svēto Eiro govi Tallinnas vecpilsētā, kas ļaus samainīt 1 kronu pret 1 eiro oficiālā maiņas kursa vietā (15.6466 kr :1 eur).

Pāris nedēļas vēlāk ar krāšņu gaismas un mūzikas brīvdabas izrādi pie Auras upes tiks uzsākta kultūras programma Turku – otrā 2011.gada Eiropas kultūras galvaspilsētā.

Rīga gatavojas
Tikmēr Rīga vērtē iesniegtos 340 kultūras producentu un organizāciju veidotus pieteikumus un kaļ plānus kopā ar Umeo 2014.gadam, lai parādītu Eiropas Komisijai, ka plānotā programma ietvers prasīto Eiropas dimensiju, solīto pilsētas finansējumu un tiks novērtēta ar Malinas Merkuri 1,5 milj. eiro balvu.

Kas tālāk?
Tā kā nākamās Eiropas kultūras galvaspilsētas ir jau zināmas līdz pat 2015.gadam, tad pašreiz norit sīva konkurence starp spāņu un poļu pilsētām. Veselas 16 pilsētas Spānijā un 11 pilsētas Polijā pieteicās 2016.gada titulam, no kurām tālākai sacensībai tika atlasītas attiecīgi 6 un 5 pilsētas. Pilsētu pieteikumus iepazīt un par savu favorītu nobalsot var mājas lapā www.candidatecities.com.
Vēl līdz 12.janvārim Eiropas Komisija, kādā veidā vajadzētu izvērtēt un piešķirt titulus nākamajām Eiropas kultūras galvaspilsētām. Savus ieteikumus var paust šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s