15. februārī apstiprinātajā valdības rīcības plānā tiek solīts pakāpeniski palielināt Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējumu no valsts budžeta un atjaunot mērķprogrammas kultūrpolitiski nozīmīgu pasākumu un iniciatīvu atbalstam (līdz 2013.gada beigām). Līdz 2011.gada jūlijam VKKF paredzēts ieviest elektroniskas projektu pieteikšanas sistēmu.

Valdība arī apņemas stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīcijas nepārtrauktību, 2013.gadā atjaunojot mērķdotācijas pašvaldību amatiermākslas kolektīvu vadītāju darba samaksai valsts budžeta ietvaros, kas paredzēts Dziesmu un deju svētku procesa nodrošināšanai.

Līdz Latvijas valsts svētkiem 2012.gada novembrī ir plānots pabeigt Nacionālās bibliotēkas būvniecību, lai nākamā gada laikā varētu “īstenot vīziju par Latvijas Nacionālo bibliotēku kā  modernu pasaules līmeņa zināšanu un kultūras centru.” 2014.gadā savukārt ir paredzēts nodrošināt blīvu kultūras pasākumu piedāvājumu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā sadarbībā ar Rīgas domi, līdz tam uzlabojot pilsētas kultūras infrastruktūru. Tāpat plāns paredz veidot vienotu Baltijas valstu platformu tūrisma un radošo industriju jomā.

Par latviešu identitātes stiprināšanas pasākumiem, integrācijas programmu  un citiem solījumiem vairāk šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s