Liepājas kultūras pārvalde ir publicējusi detalizētu Liepājas kultūras pasākumu auditorijas analīzi. Aptaujas rezultātā noskaidrotas liepājnieku intereses un pieradumi, apmeklējot piedāvātos kultūras pasākumus 2010.gadā.
Liepājā kultūras pasākumu apmeklē galvenokārt sievietes (70%), latvieši (80%), pārsvarā ne biežāk kā reizi mēnesī (63%). Ceturtā daļa apmeklētāju ir vecumā līdz 35 gadiem, pārējie – vecāki, visbiežāk 46-55 gadu vecumā. Gandrīz ceturtā daļa apmeklātāju (23.6%) ir pensionāri, 14% – skolnieki un studenti.
Gandrīz puse (43%) no apmeklētājiem pasākuma biļetei būtu gatavi tērēt 2-5 latus, 26% – līdz 10 latiem. Vienatnē uz pasākumu dodas vien 6% iedzīvotāju, 35% – kopā ar dzīvesbiedru, 28% – kopā ar draugiem, 26% – ar ģimeni.
Līvas tirgus ir absolūts favorīts – 68% aptaujāto bijuši uz šo pasākumu, 56% apmeklē Liepājas teātra izrādes, 43% – Liepājas dzimšanas dienas pasākumus. Interesanti, ka Pianisma zvaigžņu festivāls ir vismazāk apmeklētais, tomēr apmeklētāju vidū vislabāk novērtētais pasākums.
94% aptaujāto vēlētos, lai Liepāju Latvijā atpazīst ar mūziku. Gandrīz puse aptaujāto ilgojas pēc “Liepājas dzintara”.
Kopumā liepājniekiem visbūtiskāk ir, lai pilsētā notiktu pilsētas un valsts svētku pasākumi, latviešu tautas mākslas un amatniecības pasākumi, kā arī bērnu un jauniešu pasākumi.
Pētījums atklāj, cik svarīga dažādām auditorijas grupām ir norises vieta, biļešu cena, nokļūšanas iespējas un citi aspekti. Droši vien Liepājas kultūras aina pārāk daudz neatšķiras no citām Latvijas pilsētām, tāpēc kultūras pasākumu organizatoriem varētu būt interesanti izpētīt, ko tad vēlas mūsu mērķauditorija. Sīkāk varat skatīt paši šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s