Aizvadītajā nedēļā aktīvi vētīta Ķekavas novada kultūras saimniecība. Deputāti analizējuši Ķekavas kultūras aģentūras darbību, kuras sastāvā ir gan kultūras nami un muzejs, gan bibliotēkas un tūrisma informācijas centrs.

Ko novada deputāti aizrāda kultūras iestādēm, var izlasīt šeit – zināmā mērā šis ziņojums kalpo kā lieliska ilustrācija, ko pašvaldības vadība sagaida no kultūras lauciņa kopējiem – ir vērts palasīt!  Ziņojumā ir dažādi interesanti secinājumi, piemēram – uzklausot lielāko daļu kultūras iestāžu vadītāju, deputāti nonākuši pie secinājuma, ka dominē uzskats – „viss notiek, ko vēl vajag?”.   Cik noprotams, deputātu vidū tomēr nav vienprātības par to, kā aģentūras neapmierinošais darbs būtu reorganizējams. Tāpēc daži no deputātiem aicina piketēt pret reformām un uzsākuši pretreformu parakstu vākšanu.

Notikumu gaitā norisinājies arī incidents nedēļas nogalē pirms izrādes “Sekss un grēkpilsēta” Baložu kultūras namā. Ķekavas novada vadītājs uzzinājis, ka Baložu kultūras nama darbinieki plāno nepieļaut teātra izrādi kultūras namā, protestējot pret neapmaksātu virsstundu darbu,  ieradās kopā ar pašvaldības policiju un uzlauza kultūras nama durvis, aizturot vienu kultūras nama darbinieku (smalkāks sižeta atreferējums lasāms Rīgas Apriņķa avīzē).

Ķekavas kultūras aģentūras publiskais paziņojums savukārt izlasāms šeit, kurā aģentūra vēlas norobežoties no politiskajiem procesiem un paziņo, ka Ķekavas novada pašvaldības kultūras aģentūras devīze ir nemainīga: „Par kultūru”! Aģentūra ir izstrādājusi Ķekavas kultūras stratēģiju līdz 2016.gadam, kas praktiski pārkopēta no Cēsu kultūras stratēģijas, izņemot ārā neatbilstības.

Šādā kontekstā jājautā, vai pašvaldības nav pārāk apjukušas novadu reformas rezultātā, neizprotot, kā lai labāk organizē pašvaldību kultūras saimniecības? Un – vai reģionālā kultūrpolitika, kas valsts līmenī tomēr nav izstrādāta, nebūtu gana aktuāls jautājums, par ko vajadzētu runāt ne tikai atsevišķas pašvaldības ietvaros, bet visas valsts līmenī?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s