Ministru kabinets akceptējis 39 valstiski nozīmīgu pasākumu rīkošanu saistībā ar Rīgas – Eiropas Kultūras galvaspilsētas (EKG) norisēm. Paredzēts, ka valsts finansējums EKG pasākumiem varētu veidot 5,98 miljonu latu, kas veidotu 35% no kopējā Rīgas kā EKG budžeta. Konkrētais līdzfinansējuma apmērs tiks apstiprināts laikā, kad valdība skatīs nākamā gada valsts budžetu. Minētā summa ir ievērojams atbalsts Latvijas kultūrai, jo ir līdzvērtīga 2,5 gadu Valsts Kultūrkapitāla fonda budžetam (2011.gada KKF budžets – 2,4 milj. Ls).

Ar plānoto projektu sarakstu var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā – projektu īstenotāji ir valsts institūcijas – LNO, Latvijas Koncerti, Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka u.c. Lielākais atbalsts (ap 1 milj. Ls) ir paredzēts līdzfinansējuma nodrošināšanai Pasaules koru olimpiādes norisei Rīgā. 0,5 milj Ls paredzēti Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremonijai, 350 tk Ls  Alvja Hermaņa Eiropas teātros iestudēto izrāžu skatei Latvijā, 346 tk Ls pasākumu ciklam “Bahs 2014”, 343 tk Ls Rīgas Mūzikas festivālam, 260 tk Marka Rotko un Vijas Celmiņas izstādei u.c.

Atbalstīto projektu saraksts:
Valsts finansetie Riga 2014 projekti
Valsts finanseto Riga 2014 projektu apraksti

Rīga 2014 biroja mākslinieciskā padome ir atlasījusi 2010.gada rudenī izsludinātājā konkursā iesniegtos projektus, kurus varētu līdzfinansēt Rīgas pilsēta (Word fails ar projektu sarakstu – Rigas pilsetas finanseti projekti EKG 2014). Projekta īstenotāju vidū ir dažādas pasākumu aģentūras un sabiedriskas organizācijas, kuru iesniegtie projekti ir bijuši atbilstoši Rīgas piedāvātās kultūras programmas tematiskajām līnijām.

Augusta vidū Latvijas Pilsoniskā alianse organizēja biroja Rīga 2014 tikšanos ar Rīgas kultūras organizācijām. Biroja vadītāja D.Čivle uzsvēra, ka svētku gatavošanā ir laipni gaidīts iesaistīties ikviens Rīgas iedzīvotājs un organizācija. Mērķi plānots sasniegts, rīkojot seminārus rīkotājorganizācijām; organizējot dažādas darba grupas; rīkojot plašas diskusijas – ideju talkas – Rīgas apkaimēs par kultūrvidi un kultūras notikumiem; plaši iesaistot brīvprātīgos dažādās norisēs. Kultūras biedrību pārstāve savukārt diskusijā norādīja, ka Rīgas domei ir aktīvāk jārisina sadarbības jautājums ar NVO, jo šobrīd novērojams, ka sadarbība ir veiksmīga, ja ir personīga pazīšanās nevis profesionāla, tādēļ izteikts aicinājums RD Kultūras departamentam rīkot regulāras tikšanās ar pilsētas kultūras jomas organizācijām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s