Ir iznācis jau otrais izdevums „Radošās industrijas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā”, kas vēsta par jaunākajām tendencēm radošo industriju jomā visās trijās Baltijas valstīs 2011.gadā, sniedzot iespēju salīdzināt labos piemērus kaimiņvalstīs.

Kā Latvijas piemēri izdevumā minēti „ArtBag”, „Radošuma pils”, „Mājas svētība”, „BIROJNĪCA”, „HUB Riga” un „kim?”. Izdevumā sniegts arī apskats par radošo industriju politiku katrā no valstīm, Ziemeļu ministru padomes īstenotajiem radošo industriju projektiem Baltijā un Krisa Smita (kultūras ministrs Lielbritānijā no 1997. līdz 2001. gadam) raksts par kreativitātes nozīmi ekonomikā. Pārskats angļu valodā lejupielādējams šeit.

Pretstatā radošo industriju pieaugošajai popularitātei neatkarīgā izdevniecība “MayFly” nesen publicējusi rakstu krājumu “Radošuma kritika” (angļu valodā), kas kritiski vērtē radošuma izmantošanu ekonomiskajos argumentos, tai skaitā Eiropas Savienības kultūras politikas “ekonomizāciju”. Rakstu krājums bez maksas lejupielādējams šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s