Ar Kultūras koledžas studentu piketu noslēgusies Latvijas kultūras koledžas pievienošana Latvijas Kultūras akadēmijai. Turpmāk koledža darbosies kā aģentūra  “Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledža”. Reorganizācijas mērķis, kā jau ierasts, ir resursu efektīvāka izmantošana.

Nekādas būtiskas izmaiņas koledžas programmās pagaidām nav plānotas, un arī finansiāli ietaupījumi pagaidām nav paredzēti. Tomēr pēc KM teiktā  reorganizācija varētu uzlabot studiju kvalitāti un zinātnisko bāzi, panākot kopīgu stratēģisko plānošanu radniecīgu dažādu līmeņu programmu izstrādē un īstenošanā. Koledžas studentiem turpretī ir bažas par reformu, jo nav lielas skaidrības, kādas pārmaiņas reorganizācija nesīs sev līdzi – vai nemainīsies mācību līgumi, maksas u.tml, tāpēc organizēti protesti, kuru atspoguļojums medijos apkopots šeit.

Tā kā šobrīd nav pieejams detalizētāks reorganizācijas plāns turpmākajiem gadiem, var pieņemt, ka šāda lēmuma galvenais iemesls ir vienkārši samazināt augstākās kultūrizglītības iestāžu skaitu Latvijā, lai turpmāk varētu izvairīties no uzspiesta iestāžu samazinājuma turpmāko izglītības reformu rezultātā pēc augstākās izglītības programmu izvērtēšanas. Arī pati KM savā argumentācijā piebilst, ka “šobrīd augstākās izglītības telpā notiek virzība uz koledžu integrāciju augstskolās, piemēram, vairākas medicīnas nozares koledžas veiksmīgi integrētas Rīgas Stradiņa universitātē vai Latvijas Universitātē.”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s