Pēc dažādām versijām vairāku nedēļu garumā nu ir skaidrība – tuvākā laikā par kultūrpolitiku Latvijā atbildīga būs Nacionālās apvienības virzītā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, bijusī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētāja. Pēc jaunās ministres vārdiem viņa “ar dziļu cieņu raugās uz saviem priekšgājējiem Kultūras ministra amatā, kas cauri dažādiem laikiem un politiskām maiņām ir spējuši nodrošināt, lai turpinātos patiešām svarīgais”.

Kas ir bijis “svarīgais” iepriekšējai ministrei Sarmītei Ēlertei, var lasīt rakstā “Padarītais un turpināmais”. Rakstā uzskaitītas ministres padarītās un iesāktās lietas trijās jomās: kvalitatīva kultūrtelpa (profesionālā māksla un tās pieejamība, Dziesmu svētku tradīcijas, kultūrizglītība u.c.), radošās industrijas un nacionālā identitāte/integrācija.

Ž.Jaunzema-Grende savukārt īpaši uzsver starpnozaru sadarbību. Viņasprāt, “zinātne, izglītība, ekonomika, tūrisms, bizness – tās ir tikai dažas jomas, kurās kultūra var dot iespaidīgu pienesumu un kuras var līdzvērtīgi atmaksāt kultūrai”. Pie aktuālajiem darbiem ministre min 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas norišu sagatavošanu, Nacionālās bibliotēkas atvēršanu, Dziesmu un deju svētkus, kā arī nākamā perioda ES struktūrfondu sniegtās iespējas. Presē izplatīts arī Jaunzemas-Grendes viedoklis, ka turpmāk ministre balstīsies uz faktiem, nevis mītiem. Ar īsu ministres biogrāfiju var iepazīties šeit.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s