Anglijas Mākslas padome (Arts Council England) publiskojusi rīcības plānu 2008.-2011. gadam “Augstā māksla – visiem” (“Great art for everyone”). Viena no četrām galvenajām prioritātēm ir: “visiem Anglijas bērniem un jauniešiem sniegt iespēju satikties ar mākslu – kā dalībniekiem un kā skatītājiem.” Kā arguments tiek minēts fakts, ka “saskare ar augsto mākslu bērniem un jauniešiem palīdz ne vien attīstīt viņu mākslinieciskās iemaņas un izpratni par kultūru, bet arī ir ieguldījums viņu talantu attīstībā jebkurā dzīves jomā”.

Viens no praktiskiem piemēriem šī plāna īstenošanā ir “2,5 miljonu mārciņu programma”, kas paredz no 2009. gada februāra līdz 2011. gada martam noteiktās nedēļas dienās bērniem un jauniešiem līdz 26 gadu vecumam ļaut teātri apmeklēt par brīvu. Šajā programmā jau ir iesaistījušies 95 teātri visā Anglijā, un kopumā paredzēts izdalīt vienu miljonu brīvbiļešu.

Materiālus par radošumu un kultūru izglītībā var izlasīt arī šai tēmai veltīto diskusiju apkopojumā “Newstatesman” apkārtrakstā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s