Lai arī līdzšinējā Elektronisko sabiedrības saziņas līdzekļu attīstības “Nacionālā koncepcija 2006.-2008.gadam” paredz, ka LTV 1 programma “domāta plašai auditorijai dažādās vecuma un interešu grupās” un tajā ietverami kultūras, izglītības un izklaides raidījumi, ir izskanējušas bažas par kultūras raidījumu reorganizāciju nākamajā gadā un pārcelšanu uz jaunizveidojamo trešo kanālu. LTV ģenerāldirektora vietnieks Arnis Kuprišs laikrakstam “Diena” stāsta, ka šis kabeļtelevīzijas kanāls cer sasniegt 78% pārklājuma un tikai 2011. gadā – 100% līdz ar pilnīgu digitalizācijas procesa noslēgumu.

Radījuma “100 g kultūras” galvenā redaktore Henrieta Verhoustinska izsaka bažas, vai tas tiešā veidā neietekmēs aktīvos kultūras raidījumu skatītājus, kas lielā mērā dzīvo ārpus galvaspilsētas un kuri, iespējams, ietilps šajos 22%, kam nebūs iespējas kanālu redzēt.

Diemžēl plašai publikai nav pieejama “stratēģiskā vīzija”, ko it kā gatavo LTV vadība, ne arī zināms, vai NRTP gatavo jaunu “Nacionālo koncepciju” (iepriekšējā koncepcija aptver laika posmu līdz 2008. gadam), ne arī 2009. gada nacionālais pasūtījums LTV, par ko līgums tikšot noslēgts novembrī. Par nacionālās koncepcijas un nacionālā pasūtījuma izstrādi saskaņā ar Radio un TV likumu atbild NRTP. Pārāk daudz neskaidrību, pusvārdu un noklusētā par jautājumiem, kas skar plašu sabiedrību.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s