2008. gada 17. oktobrī Rīgā notika 8. Baltijas jūras valstu kultūras ministru konference „Kultūras nākotne Baltijas jūras reģionā” – uz konferenci ieradās kultūras ministri, ministriju pārstāvji un kultūras eksperti no Latvijas, Lietuvas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, Zviedrijas, kā arī Ziemeļu Ministru padomes, Eiropas Komisijas un Baltijas jūras padomes, lai diskutētu par 21.gs. izaicinājumiem kultūrai un sadarbības perspektīvam Baltijas jūras reģionā.

Kultūras ministri apaļā galda diskusijā pārrunāja, kāda ir kultūras loma, veidojot Baltijas jūras reģiona identitāti un veicinot reģiona konkurētspēju Eiropā, kā arī ārpus tās. Diskusijas gaitā notika debates par jaunām sadarbības iniciatīvam, piemēram, kultūras mantojuma digitalizāciju un radošās industrijas attīstību.

No 2007. gada jūlija līdz 2008. gada jūnijam Latvija bija prezidējošā valsts Baltijas jūras valstu padomē. Prezidentūras noslēgumā Baltijas jūras valstu valdību vadītāji apstiprināja deklarāciju par Baltijas jūras valstu padomes reformu, kas izvirza kultūru par vienu no svarīgākajām sadarbības jomām, norādot uz tās īpašo lomu garīgā mantojuma saglabāšanā, reģiona identitātes veidošanā, radošās industrijas un kultūras tūrisma attīstībā.

Savukārt 8. Baltijas jūras valstu kultūras ministru konference noslēdzās ar Rīgas deklarācijas pieņemšanu. Deklarācijā noteikti trīs ilgtermiņa mērķi. Pirmais no tiem – kultūras mantojuma saglabāšana un tā pieejamības nodrošināšana, it īpaši bērniem un jauniešiem. Otrais – kultūras daudzveidības veicināšana, starpkultūru dialoga un pieredzes apmaiņas attīstība. Trešais – kultūras sektora ietekmes pastiprināšana reģiona radošās ekonomikas attīstībā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s