Kā aizsākās un turpinājās sabiedrības iesaistīšanās diskusijā par LTV stratēģijas veidošanu un par Nacionālo pasūtījumu 2009. gadam? Šajā “Culturelab” ziņā hronoloģiskā secībā izlasāmas gan sabiedrības atklātās vēstules, gan LTV un NRTP vadības atbildes, kā arī detalizēti aprakstīta tālākā notikumu gaita.

Sabiedrības atklātās vēstules

Pēc vairākiem signāliem presē par to, ka LTV 1. kanālā tiks likvidēti kultūras raidījumi, paralēli top divas atklātās vēstules, kuras paraksta kultūras darbinieki un citi ieinteresēti LTV kultūras raidījumu skatītāji:
28.oktobris: Pirmā atklātā vēstule.pdf
31.oktobris: Otrā atklātā vēstule.pdf

Atbildes uz atklātajām vēstulēm

No NRTP tiek saņemtas divas identiskas Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētāja Ābrama Kleckina parakstītas atbildes, atbildēja arī Kultūras ministre Helēna Demakova:

5. novembris: NRTP atbilde uz pirmo vēstuli.pdf
5. novembris: NRTP atbilde uz otro vēstuli.pdf
5. novembris: LTV ģenerāldirektora Edgara Kota atbilde (atklātā vēstule) tika publicēta laikrakstā “Diena”
14. novembris: Kultūras ministrijas atbilde.pdf

Tālākā sabiedrības rīcība

12.novembris: Kristas Burāne publikācijā laikrakstā “Diena” aicina doties uz NRTP sēdi 20. novembrī

18.novembris: publiskota trešā atklātā vēstule, kuru parakstot, apvienojās abu iepriekšējo vēstuļu parakstītāji, lai pievērstu sabiedrības uzmanību notiekošajam pirms NRTP sēdes 20.novembrī.
Trešā atklātā vēstule.pdf

20.novembris: NRTP tika iesniegti konkrēti priekšlikumi, kā veicināt atklātību un sabiedrības līdzdalību LTV Nacionālā pasūtījuma vaidošanā.
Priekšlikumi.pdf

20. novembris: visu atklāto vēstuļu parakstītājiem tika nosūtīta “atskaites” vēstule, kas rezumēja padarīto un iezīmēja tālāko perspektīvu.
Atskaite.pdf

27. novembris: Sabiedriskās politikas portāla Politika.lv pārstāvji NRTP prezentēja diskusiju platformas metodoloģiju kvalitatīvai sabiedriskai apspriešanai, taču NRTP sadarbību noraidīja.

2. decembris: vēlreiz tiek uzrunāti sabiedrības pārstāvji ar aicinājumu individuāli parakstīt un elektroniski nosūtīt pieprasījumu NRTP (ar kopiju LTV) saskaņā ar likumu normām atklāt informāciju par LTV Nacionālo pasūtījumu; pieprasījuma vēstule arī oficiāli tika iesniegta NRTP (parakstīja Māris Bērziņš).
Aicinājums parakstīt.pdf
Vēstule NRTP.pdf

3. decembris: LJTI direktore Gundega Laiviņa nosūtīja LJTI mājas lapas abonentiem aicinājumu parakstīt vēstuli NRTP.
LJTI vēstule abonentiem.pdf

4. decembris: sabiedrības grupa nosūta medijiem vēstuli un LTV Nacionālā pasūtījuma projekta analīzi.
Vēstule medijiem.pdf
NP projekta analīze.pdf

5. decembris: Sabiedrība par atklātību “Delna” nosūta vēstuli NRTP un LTV.

8. decembris: Māris Bērziņš, Zane Kreicberga un Krista Burāne (elektroniski) nosūta vēstules individuāli Saeimas deputātiem un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai. 
Vēstule Saeimai, komisijām.pdf

LTV un NRTP rīcība

20. novembris: Notiek atklāta NRTP sēde, kurā paredzēts pieņemt, tomēr netiek pieņemts “VB SIA Latvijas Televīzija Nacionālā pasūtījuma projekts 2009. gadam”, kurā iekļauta arī “Latvijas Televīzijas attīstības stratēģija 2009.-2011. gadam”.

Šie dokumenti tiek publiskoti LTV un NRTP mājas lapās ar aicinājumu līdz 5. decembrim izteikt viedokli par Nacionālā pasūtījuma prioritātēm 2009. gadā.

4. decembris: LTV ģenerāldirektora Edgara Kota atbilde Gundegas Laiviņas izsūtītajam aicinājumam LJTI abonentiem parakstīt vēstuli un pieprasījums atsaukt nepatiesi izplatīto informāciju.
LTV atbilde LJTI.pdf
Par kultūras raidījumiem un Latvijas Televīzijas attīstības stratēģiju.pdf

8. decembris: Notiek NRTP sēde, kurā tiek pieņemts “VB SIA Latvijas Televīzija Nacionālā pasūtījuma projekts 2009. gadam”, kurā iekļauta arī “Latvijas Televīzijas attīstības stratēģija 2009.-2011. gadam”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s