Lai gan kinoteātri vismaz reizi gadā apmeklē lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, tomēr gandrīz puse no viņiem – 45% -pēdējo trīs gadu laikā nav bijuši ne uz vienu Latvijā uzņemtas filmas kinoseansu, – tā norāda sabiedriskā labuma organizācija “Latvijas Kino Attīstības Fonds” un portāla ‘draugiem.lv’ kopīgi organizētās aptaujas respondenti.

Kā galvenos iemeslus nepietiekamai ieinteresētībai latviešu filmu piedāvājumā aptaujātie min to, ka filmas varbūt ir labas, taču skatītājam neinteresantas (33%), kā arī to, ka latviešu filmas tiek nepietiekami reklamētas un izplatītas, tādēļ nav iespēju tās noskatīties (35%).

Arī kino profesionāļi apzinās Latvijas filmu izplatīšanas vājos punktus. 2008.gada nogalē notika seminārs, kura secinājumus ar izaicinošo nosaukumu “Miljons piecos gados” ir apstiprinājusi Kultūras ministrijas Filmu padome. Ar miljonu tiekot saprasts gan Latvijas filmu skatītāju skaits, kas Latvijas filmām būtu sasniedzams nākamajos piecos gados, gan Latvijas filmu izcilības sniegums – balvas un atzinības festivālos.

Darba grupa ir iezīmējusi Latvijas filmu demonstrēšanas shēmu vairākos līmeņos – no komerciālas izplatīšanas kinoteātros līdz bezmaksas iespējām projektā, kas paredz Latvijas filmu pieejamību Latvijas bibliotēku tīklā jau 2009. gada sākumā. Diskusiju gaitā gan rezumēts, ka ar panākumiem filmas izplatīšana iespējama tikai tad, ja filmas autori un producenti izveidojuši kvalitatīvu, uz skatītāju orientētu filmu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s