Kultūras ministrijas mājas lapā iespējams iepazīties ar konkursa „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” vērtēšanas komisijas atzinumu, kas konkursa nākamajai kārtai izvirzīja Cēsis, Liepāju un Rīgu (vēl konkursā piedalījās Jūrmala). Visaugstāk novērtēts Liepājas piedāvājums, savukārt Rīga tālākai dalībai konkursā izvirzīta tikai tāpēc, ka tai “ir vērtīgs kultūras mantojums un salīdzinoši spēcīga pilsētas kultūras infrastruktūra. Tāpat jānovērtē pilsētas nozīme Latvijas starptautiskā pozicionējuma un Baltijas reģiona kontekstā.”

Komisija novērtē Vidzemes reģiona centienus uzlabot kultūras aktivitāšu piedāvājumu un savu tēlu, tomēr uzstāj, lai pieteikuma otrajā kārtā Cēsis izvirza vienu izteiktu līderi no vairākām pilsētām, kas līdzdarbojas pieteikumā.

Komisijas vērtējumā Liepāja sagatavojusi spēcīgu priekšlikumu: “Zināmā mērā pilsēta jūtas izolēta no galvaspilsētas un apkārtesošajām pilsētām. Projektā tas no „defekta” tiek pārvērsts par „efektu”.”

Savukārt par Rīgu ziņojumā teikts: “Vērtēšanas komisija vīlās Rīgas prezentācijā. Projekta prezentācijā piedāvātā programma netika pietiekami detalizēti raksturota. Arī divi galvenie kultūras galvaspilsētas kritēriji – „Eiropas dimensija” un „Pilsēta un tās iedzīvotāji” netika pienācīgi precīzi atspoguļoti.”

Visas trīs pilsētas turpina kandidēt uz Eiropas kultūras galvaspilsētas (EKG) statusu. Konkursa otrā kārta noslēgsies 2009. gada 15.septembrī.

Rīga ir nosūtījusi uzaicinājuma vēstuli projektā līdzdarboties visām
Latvijas lielākajām pilsētām (rajonu centriem), uzsverot savas koncepcijas
“Mobilā centra” ideju, piedāvājot pašvaldībām organizēt atsevišķus EKG
pasākumus savā teritorijā.

Liepāja ir atvērusi īpašu mājas lapu, kur var sekot aktivitātēm un iepazīties ar Liepājas piedāvājumu. Interesantu rakstu par Liepājas pieteikumu var lasīt portālā A4D.

Cēsis turpina attīstīt drosmīgus projektus kopā ar Vidzemes sadarbības
pilsētām. Piemēram, viena no idejām ir Limbažu filca fabrikas sasaiste ar
filca ražošanas vēsturi un mūsdienu mākslu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s