30.maijā 12 Latvijas pilsētās pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera ierosinājuma aizsāksies Latvijas Forumi – sabiedrības pārmaiņu kustība. Savukārt 1.jūnijā Latvijas Nacionālajā teātrī notiks Latvijas Radošo savienību plēnums “Vērtības. Kultūra. Nākotne.”

Latvijas Forums iecerēts kā process, kura ietvaros sabiedrība formulēs savu redzējumu –  ceļu, uz kurieni valsts dodas. Forumus organizē Valsts prezidenta paspārnē strādājošā Stratēģiskās analīzes komisija (SAK) kopā ar sadarbības partneriem, tai skaitā Latvijas kultūras centru asociāciju. Uz forumiem aicināts ikviens, kas “gatavs aktīvi domāt un rīkoties, nevis pasīvi gaidīt, kad lietas atrisināsies pašas par sevis”. 

Arī Latvijas Radošo savienību padome Plēnumā piedalīties aicina ikvienu, „kas nav mierā ar to, ka mūsu acu priekšā tiek izsaimniekota Latvijas ekonomika, iznīcināta kultūra, izniekota vēsturiskā iespēja veidot pašiem savu valsti,  un tie, kam ir idejas, spēks un varēšana darboties”.

Šā gada 1.maijā arī Igaunijā iedzīvotāji tika aicināti piedalīties forumos „Veidosim labāku Igauniju”, lai ikviens iedzīvotājs sniegtu ierosinājumus, kā uzlabot dzīvi savā valstī. Forumos piedalījās ap 11 000 cilvēku, diskutējot gan par vispārējām tēmām – kā sabiedrībā mainīt vērtības, gan par praktiskiem priekšlikumiem – piemēram, kā Tallinā cīnīties ar nepareizu mašīnu novietošanu.

Latvijas Forums. Preses relīze

Latvijas Radošo savienību plēnums. Preses relīze

Latvijas Radošo savienību plēnuma programma

Diena, 22.05.2009. “Zatlera iniciētajā Latvijas Forumā sākumā cer izveidot ideju sarakstu”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s