Lielbritānijas valdība atklājusi ieceri nodrošināt 5000-10 000 darba vietas jauniešiem kultūras un radošo industriju jomā. Šis plāns ietilpst „1.1 miljarda mārciņu nākotnes darbavietu fonda” ietvaros, kas aptver dažādas tautsaimniecības nozares un tagad ļaus arī orķestriem, kultūras mantojuma organizācijām un mūzikas industrijas pārstāvjiem pieteikties šai programmai, lai saņemtu atbalstu jaunu darba vietu radīšanai. Fonds segs atalgojumu vismaz minimālās algas apmērā 18 līdz 24 gadu veciem jauniešiem, kas gadu ir darba meklējumos. Jau šovasar 200 jauniešiem tiks piedāvāta iespēja strādāt Lielbritānijas vasaras mūzikas festivālos.

Kultūras sekretārs Endijs Bernhems (Andy Burnham) argumentē, ka kultūras industrija palīdz valstij apstādināt ekonomisko lejupslīdi un ka šī iniciatīva „veido pamatus jaunai ekonomikai… Ja senāk šī joma tika pamesta novārtā kā kādu labāku laiku greznība, tad tagad mēs pagriežamies kultūras virzienā, uzskatot, ka šī nozare ir daļa no galvenā scenārija, galvenā stāsta”. Darba lietu un pensiju sekretārs Džeimss Pernels (James Purnell) skaidro, ka programmas mērķis ir „iesaistīt jauno paaudzi, kas vēlāk šajā nozarē vai nu atgriezīsies kā profesionāļi vai arī fantastiskās iemaņas, ko var apgūt no šo nozaru pārstāvjiem, izmantos citās profesijās.”

„Plans for more than 5,000 new jobs in culture, music and creative industries unveiled by Andy Burnham and James Purnell”

„Plan to create up to 10,000 entry-level jobs in cultural industries”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s