Apstiprinājumu par ES Struktūrfondu piešķīrumu nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālu centru izveidei ir saņēmušas Cēsu, Rēzeknes un Liepājas pašvaldības ar nosacījumiem, kas pašvaldībām ir jāapstiprina mēneša laikā. Cēsu kultūras centra rekonstrukcijai piešķirti 3.85 miljoni Ls, 6 miljonu latu līdzfinansējums piešķirts Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” būvniecībai. Savukārt Rēzeknei piešķirti 5.4 miljonu latu.

Sākotnēji uzaicinājums piedalīties konkursā tika izsūtīts arī Ventspils pašvaldībai. Ventspils neiesniedza projekta pieteikumu, jo “skaistas lietas ir jāatliek uz nākamajiem treknajiem gadiem,” pārliecināts bija Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs. Savukārt par projekta realizāciju Rēzeknē skeptiski noskaņota ir jaunā pašvaldības vadība. “Pie pašreizējā Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra Rēzeknē būvniecības izmaksu sadalījuma starp Eiropas Reģionālās attīstības fondu, valsti un pašvaldību Rēzeknes pašvaldība nevar atļauties līdzfinansēt koncertzāles būvniecību”, „Delfiem” sacīja Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Programmu “Nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālu centru izveide” finansēs no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem. Kopējais pieejamais publiskais finansējums ir 17 517 814 lati, no kuriem ERAF finansējums ir 14 890 142 lati un nacionālais publiskais finansējums – 2 627 672 lati, ko nodrošina finansējuma saņēmējs.

Resursi:
Kas Jauns.lv, 14.08.2009. „Dālderis: Saņemts apstiprinājums par sešu miljonu latu līdzfinansējuma piešķiršanu Liepājas koncertzāles būvniecībai”
Delfi, 13.08.2009. „Rēzeknes pašvaldība nevar atļauties līdzfinansēt koncertzāles būvniecību pilsētā”
NRA, 11.08.2009. „Repše: „Koncertzāles nav prioritāras””
Culturelab, 08.05.2009. „Vai Latvijas reģionos tuvākajos gados tiks uzcelta jauna kultūras infrastruktūra?”
KM, 12.03.2009. „Informācija par KM administrētās 3.4.3.1. aktivitātes „Nacionālas un reģionālas nozīmes daudzfunkcionālu centru izveide” ieviešanas gaitu”
KM, 02.09.2008. „Ministru kabinetā apstiprina noteikumus par daudzfunkcionālu centru izveidi Latvijas reģionos”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s