LR Kultūras ministrijas mājas lapā izlasāms konkursa “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” (EKG) vērtēšanas komisijas galīgās atlases ziņojums pēc noslēguma sēdes Rīgā 2009. gada 15. septembrī, kad par kandidātpilsētu EKG 2014 statusam triju pilsētu konkurencē tika izvirzīta Rīga.

Ziņojumā teikts, ka “atlases žūrija ir ieinteresēta, lai turpmākajos gados EKG Rīga 2014 programma tiktu izstrādāta detalizēti. Rīgas pilsēta nevar vienkārši piedāvāt jau ierasto ikgadējo kultūras programmu”. Žūrija ir atzinīgi novērtējusi informāciju, ka kultūra ir Rīgas attīstības plāna nozīmīga sastāvdaļa, ziņojumā tiek uzsvērts, ka “žūrija vēlētos monitoringa procesa laikā saņemt oficiālu apliecinājumu tam, ka šis uzstādījums nemainās”.

Lai arī žūrija atzinīgi novērtē Liepājas un Cēsu pilsētu pieteikumus, tomēr atzīmē, ka Cēsu pilsēta ir par mazu, lai spētu nosūtīt spēcīgu kultūras vēstījumu no Latvijas uz Eiropu. Tāpat tā uzskata, ka tik mazā pilsētā kā Cēsis būtu gandrīz neiespējami prezentēt plašu programmu laikā, kad globālās ekonomiskās problēmas negatīvi ietekmē visus budžetus. Liepājas pieteikumā atzīmēta liepājnieku pieeja, ka kultūras aktivitātes un ieguldījumi varētu dot jaunu pielietojumu un iespējas dažām ēkām, kuras kopš militārās bāzes likvidēšanas 1990.gadā stāv tukšas. Tomēr žūrija atzīst, ka “šis process ir sācies, bet pagaidām nelielā apjomā”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s