Ministru kabineta ārkārtas sēdē 20.novembrī atbalstīts Kultūras ministrijas iesniegtais MK rīkojuma projekts, kas paredz Liepājas simfoniskā orķestra statusa maiņu, Liepājas pašvaldības iestādi „Liepājas simfoniskais orķestris” pārveidojot par valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Liepājas simfoniskais orķestris”. Kapitālsabiedrības valsts kapitāla daļu turētāja būs Kultūras ministrija.

Kultūras ministrija šobrīd līdzfinansē divu Liepājas pašvaldības profesionālās mākslas kolektīvu – Liepājas simfoniskā orķestra un Liepājas teātra –  darbību. Saistībā ar nepieciešamību būtiski samazināt budžeta finansējumu Kultūras ministrija un Liepājas dome veica sarunas par to, kādā veidā turpmāk Kurzemes reģionā nodrošināt kvalitatīvas profesionālās mākslas pieejamību.

Saskaņā ar Liepājas domes priekšlikumu turpmāk paredzēts Liepājas simfonisko orķestri nodot valsts pārziņā un tā darbību nodrošināt no Kultūras ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem, savukārt Liepājas teātri turpmāk finansēt no Liepājas pašvaldības budžeta.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s