Vairākas dienas no 23. novembra Francijā streikoja apmēram 20 muzeji un mākslas galerijas, tostarp vairāki pasaulslaveni muzeji –  Luvra, Pompidū centrs, Versaļas pils, Orseja muzejs. Lielākā daļa muzeju pēc vairāku dienu streika atkal ir atvērti, tomēr turpmākā notikumu attīstība nav skaidra.

Kopīgu paziņojumu, aicinot uz streiku, 3.decembrī ir parakstījušas vairākas arodbiedrības, kas vērsīsies pie darbiniekiem, kuri strādā valsts finansētos Parīzes muzejos, teātros un kultūras centros. Šīs iestādes skars valsts budžeta un algu samazinājums, kā arī štata vietu likvidēšana. Reformas paredz, ka turpmāk divu pensionēto darbinieku vietā darbā tiks pieņemts tikai viens. Šī iecere īpaši sāpīgi skars Pompidū centru, kurā 44% darbinieku ir pāri 50 gadiem, tādēļ paredzams, ka muzejs nākamajos 10 gados zaudēs 400 no 1000 darbavietām. Tieši Pompidū centrs streiko visilgāk, jau kopš 23.novembra.

Muzejnieki argumentē, ka Francijas muzeji ir viens no nozīmīgākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē, bet finansējuma samazinājuma apstākļos, tie nespēs uzturēt augstvērtīgu māksliniecisko līmeni, veidot izstādes un nodrošināt drošību , turklāt šāda politika arvien vairāk muzejus spiedīs domāt par komerciālu ievirzi un peļņu.

Muzeju darbinieku un arodbiedrību pārrunas ar kultūras ministru Frederiku Miterānu (Frédéric Mitterrand) nav beigušās veiksmīgi, jo viņš nevēlas izdarīt izņēmumu muzeju darbinieka skaita saglabāšanā, bīstoties, ka sekos citu nozaru profesionāļu protesti.

Resursi
lefigaro.fr, 06.12.2009 “Malgré la grève, les musées rouvrent leurs portes”
guardian.co.uk, 02.12.2009. “Public sector jobs protest shuts French museums and galleries”
Delfi, 03.12.2009. “Parīzē streiko muzeju darbinieki”

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s