Lai arī pērnā gada nogalē steidzami tika izsludināts konkurss, lai nomā nodotu izstāžu zāli „Rīgas Mākslas telpa” un kinoteātri „Rīga”, laikraksts „Neatkarīgā Rīta Avīze” raksta, ka pašvaldības SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētājs Andris Lācis informējis Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputātus, ka tie tiks nevis nodoti nomā kādam vienam uzņēmumam, bet sadarbosies ar visiem, kas kaut ko interesantu piedāvās. Lācis norādījis, ka izstāžu zālei tiks meklēts radošais direktors un šim nolūkam izsludinās konkursu.

Iepriekš rīkotā konkursa kontekstā izskanējušas kultūras profesionāļu bažas, ka „Rīgas nami” turpmāko darbību vēlēsies īstenot, pieprasot šo iestāžu darbību ar peļņu. Rīgas domes un „Rīgas Nami” amatpersonas solīja saglabāt gan kultūras funkciju, gan atstāt spēkā noslēgtos līgumus par izstādēm un filmu demonstrēšanu.

Pēc Rīgas Kultūras aģentūras likvidācijas SIA “Rīgas nami” tika deleģēts uzdevums turpmāk organizēt kultūras dzīvi “Rīgas Mākslas telpā”, kinoteātrī “Rīga” un Rīgas Kongresu namā. Šī uzdevuma izpildei “Rīgas nami” aicināja pieteikties sadarbības partnerus, kuru piedāvājumus izvērtēja Izglītības, kultūras un sporta komitejas izveidotā darba grupa kopā ar ekspertiem.

Ņemot vērā, ka kinoteātra “Rīga” prioritāte ir kino filmu demonstrēšana, darba grupa rekomendēja sadarbības līgumu slēgšanu ar biedrību “Starptautiskais kino centrs” un Nacionālo kino centru sadarbībā ar biedrību “Ekrāns”, savukārt SIA “ARS 1” un SIA “Producents” pieaicināmi atsevišķu pasākumu vai programmu veidošanā. Darba grupa ieteica Rīgas pilsētas izstāžu zālē saglabāt pēctecību saistībās, turpinot jau iesāktos projektus, it īpaši tos, kuriem ir starptautiski sadarbības partneri, realizējot perspektīvākos un apmeklētājus piesaistošus projektus no nodibinājuma “Fonds Kultūras Forums” un biedrības “Mākslas telpa” piedāvātās programmas, kā arī īstenojot citus mākslinieciski augstvērtīgus piedāvājumus. Savukārt “Intro” zālē vajadzētu veidot daudzpusīgas jaunu, atzītu mākslinieku izstādes, strādāt pie ilgtermiņa līdz 2014.gadam izstāžu plāna sagatavošanas. Darba grupa arī rekomendēja Rīgas pilsētas izstāžu zāles radošo projektu vadītāja izvēli veikt konkursa kārtībā, kā arī izveidot pastāvīgi darbojošos māksliniecisko padomi, kurai jāsniedz savi ieteikumi un jāizvērtē priekšlikumi augsta mākslinieciskā līmeņa nodrošināšanai un kultūras mantojuma saglabāšanai, īstenojot kultūras dzīves norišu daudzveidību kino “Rīga” un “Rīgas Mākslas telpā”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s