Laikraksts “Diena” raksta, ka Baltās nakts budžets šogad būs 45 000 latu 90 000 latu vietā pagājušajā gadā. Rīgas svētkiem piešķirtās naudas apjoms samazinājies no 90 000 latiem līdz 68 000 latu. No 90 000 uz 70 000 latu krities finansējums gaismas festivālam Staro Rīga.

Kopumā kultūras pasākumiem dome piešķīrusi 498 054 latu. Šī gada prioritāte būs, piemēram, 4.maija pasākumi, kam piešķirti 49 000 latu. Atvēlētā summa palielināta arī Mātes dienas un Ģimenes dienas koncertam – 9.maijā. J.Šmits komitejas sēdē izvirzīja priekšlikumu pēdējam pasākumam novirzīt naudu no programmas “Bluķa vakars Vecrīgā”, taču tāds pasākums Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sagatavotajā kultūras kalendārā šogad vispār nav paredzēts. Tā vietā ir atvēlēti 1000 latu ziemas saulgriežu sarīkojumu organizēšanai decembrī.

Ja izrādīsies, ka nauda laikmetīgās mākslas festivāla, Baltā nakts var nepietikt, tad pašvaldība domās, kur to rast, taču pagaidām Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājai Eiženijai Aldermanei (LPP/LC) neesot pamata domāt, ka līdzekļu apcirpšana uz pusi būtiski pasliktinās festivāla kvalitāti. Salīdzinot ar citiem lielākajiem kultūras notikumiem pilsētā, šim festivālam šogad atņemts visvairāk naudas.

Jau iepriekš kritiskus vārdus taupīšanai uz laikmetīgās mākslas rēķina veltījuši vairāki mākslinieki. “Acīmredzot laikmetīgo mākslu nesaprot,” Dienai sacījis Latvijas Radošo savienību padomes (LRSP) ģenerālsekretārs Haralds Matulis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s